v

پنج نکته در طراحی آشپزخانه ۲۰۱۸

با فرا رسیدن سال نو میلادی اعضای تیم تامین محتوای استودیو کوژ برآن شدند تا نکات مفید در طراحی داخلی آشپزخانه ها در سال ۲۰۱۸ را بر اساس نقل قول هایی که از صاحب نظران هنر دکوراسیون که چندی پیش در مجله معتبر Elle Décor منتشر شد ، خدمت شما ارائه دهند…

اول؛ کابینت هایی به رنگ آبی و سبز

آشپزخانه ها را به نمایش می گذارند تا سایه های الهام گرفته از اقیانوس آرام داشته باشند.استفانی پیرس (Stephanie Pierce) مدیر طراحی کمپانی مشهور MasterBrand Cabinets معتقد است که سایه های رنگ آبی و سبز از سال ۲۰۱۷ شروع به فراگیری به عنوان رنگ غالب طراحی کابینت ها بود و از سال جدید هم زمزمه هایی از طراحان و صاحب نظران برای تثبیت جایگاه این رنگ ها در طراحی کابینت های آشپزخانه به چشم می خورد .

دوم؛ همه چیز به رنگ بنفش!

شرکت معتبر Pantone به عنون مرجعی معتبر ، هر ساله رنگی را به عنوان “رنگ سال” جهت معرفی به طراحان و اهالی هنر اعلام میکند ، از این رو رنگی از بنفش با نام UltraViolet به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ انتخاب شده و در تمامی جنبه های طراحی داخلی تاثیر گذار بوده است . از نظر بسیاری از طراحان، بهتر است امسال از رنگ های قوی ، پررنگ و غیر قابل انتظار مثل بنفش استفاده کرد تا حسی لوکس ، با و قار و با ظرافت را به فضای آشپزخانه القا کند .

سوم؛ صفحات تیره برای روی کابینت

امسال رنگ های بسیار تیره برای صفحات کار روی کابینت ها توصیه شده اند تا علاوه بر ایجاد تضاد رنگی با دیگر المان های موجود در فضای آشپزخانه ، زیبایی بصری هم ایجاد کند .رنه درینگتون (Renee Hytry Derrington) از مدیران یکی از معروف ترین کمپانی های تولید کننده صفحات دکوراتیو در دکوراسیون داخلی Formica ، سنگ بازالت تیره را برای طراحی صفحات روی کابینت ها پیشنهاد میکند و معتقد است این سنگ حسی رازآلود و دراماتیک را به اتمسفر آشپزخانه القا خواهد کرد!

چهارم؛ ترکیب رنگی

به نقل از سو وادن (Sue Wadden) مدیر بازاریابی رنگ در کمپانی Sherwin-Williams، دوره کابینت هایی که فقط با یک رنگ خاص طراحی شده اند به سر آمده و با آمدن سال جدید، وقت ترکیب رنگ و همنشینی جذاب آنها در فضای آشپزخانه هم فرا رسیده است . او برای مثال ترکیب رنگ قهوا ای تیره برای کابینت های زمینی و رنگ کرم روشن رو برای کابینت های دیواری پیشنهاد میدهد .

پنجم؛ استفاده از سنگ های  مرمر رگه دار

دانا موندی (Donna Mondi)  طراح دکوراسیون داخلی میگوید: سنگ های مرمر با کنتراست بالا و رگه های پررنگ فضایی تاثیر گذار و جذاب را ایجاد میکند . همنشینی این نوع سنگ به عنوان سنگ کانتر در کنار سادگی دیگر اجزای آشپزخانه باعث ایجاد چالشی شیرین در ذهن مخاطب ایجاد می شود .