طراح داخلی یا دکوراتور؟

طراح داخلی یا دکوراتور؟

استخدام طراح داخلی یا یک دکوراتور

چه طور بین این دو مناسب ترین گزینه را انتخاب کنیم :

اگر تا به حال سعی کرده اید تغییراتی را در دکوراسیون داخلی محل کار و زندگیتان ایجاد کنید و آن را به یک متخصص بسپارید می دانیم که یافتن فرد مورد نظر می تواند چالشی اساسی در ذهن شما باشد. در حالی که در دنیای امروز  افراد و گروه های متعدد با تخصص های گوناگون برای به عهده گرفته این مهم در دسترس هستند  ، اما مسئله اصلی ، انتخاب مناسب ترین گزینه از میان آنهاست ، بعضی کار را به طراح داخلی می سپارند و دیگران دکوراتور فضای داخلی را برمیگزینند….

اما  تفاوت کار این دو در چیست؟

دو حرفه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی بسیار شبیه به هم به نظر می رسند ، در عین حال تفاوت های اندک اما اساسی با یکدیگر دارند که در تصمیم گیری و انتخاب شما تاثیر گذار خواهد بود .

  • طراحی داخلی

طراحی داخلی توسط فردی با تحصیلات آکادمیک رشته های معماری و معماری داخلی صورت می پذیرد . بخش بزرگی از پروسه طراحی داخلی بر نحوه چینش و قرارگیری بخش های مختلف در فضا و ارتباط بین آنها تمرکز دارد. این فرآیند شامل انجام یک تحلیل عمیق از چگونگی استفاده کاربر از فضای فعلی و همچنین هر گونه تغییرات عملکردی است که باید در یک طراحی مجدد ایجاد شود. به طور خلاصه طراحی داخلی یا معماری داخلی در راستای تغییر در عملکرد فضا به جهت بهترین استفاده از آن است.

طراحی داخلی زمانی گزینه مورد نظرتان خواهد بود که به فکر بازسازی و تغییرات فیزیکی اساسی در دیوارهای داخلی ، سقف یا کف بوده و قصد باز طراحی نقشه را داشته باشید .

زمانی که نیازهای شما فراتر از ایجاد تزئینات الحاقی روی سقف و دیوار است و شما نیاز به باز طراحی فضا و سپردن جزئی ترین مسائل تا ارتباط با پیمانکاران و نظارت بر روند درستی اجرای کار ، مدیریت زمان و بودجه پروژه را  توسط یک فرد یا گروه متخصص دارید .

در مقاله بعدی به توضیح در مورد مشخصات یک دکوراتور فضای داخلی خواهیم پرداخت . با ما در مطالعه این مقاله همراه باشید تا علاوه بر یافتن دلایل تمایز این دو حرفه ، اطلاعات کافی را برای انتخاب یکی از این دو را جهت برآورده ساختن نیازهایتان بدست بیاورید .