بنفش ۲۰۱۸ در طراحی داخلی

اگر شما هم علاقه مند به آگاهی از نحوه بکارگیری این رنگ در محیط زندگی خود هستید به ورق زدن عکس ها و خواندن این مطلب ادامه دهید . این راهنمای قطعی برای رویارویی با رنگ سال ۲۰۱۸ در محیط کار و زندگی شما خواهد بود.

اما در ابتدا این سوال در ذهن مخاطب ایجاد میشود که چرا بنفش …؟ ، مدیر هنری پنتون پاسخ میدهد : “ما در دوره ای زندگی میکنیم که نیازمند اختراع و تخیل است. رنگ بنفش مبتنی بر آبی به واسطه خواص ذاتی خود نوعی الهام خلاقانه در مخاطب ایجاد کرده و آگاهی و تخیل ما را به سطح بالاتری ارتقا می دهد.”

هر ساله کمپانی معتبر پنتون Pantone  با انتخاب رنگ سال ، تحول قابل توجهی در دنیای طراحی ایجاد میکند که سال ۲۰۱۸ هم از این قائده مستثنی نبوده و امسال هم رنگ بنفش ،این رنگ جسورانه شروع به تکان دادن دنیای طراحی برای بهتر شدن کرده است. با ما در مسیر دیزاین ۲۰۱۸ برای تغییر در محیط کار و زندگی خود همراه شوید…

رنگ آمیزی دیوار

گرچه شاید در نگاه اول رنگ بنفش برای رنگ آمیزی دیوار اتاق کودکان مناسب به نظر برسد! اما این منطق درست نیست . در سال جاری به وضوح شاهد دیوار هایی به این رنگ در پروژه های معماری داخلی روز دنیا خواهیم بود .

از دیوارهای سرویسهای بهداشتی تا اتاق های خواب ، همگی برای پذیرش رنگ بنفش آماده هستند ! پیشنهاد میکنیم تا برای دوچندان شدن جذابیت بصری در فضا ، به جای رنگ آمیزی همه دیوارها، تنها دیوارهای انتهایی یا پشتی (دیوارهایی که در زاویه دید اصلی ، پشت دیوارهای جلویی قراردارند ، مثل دیوار راهرو اتاق های خواب) را به رنگ بنفش درآورید تا با ایجاد حس کنجکاوی در مخاطب وی را به تماشای فضاهای دیگر خانه ( با دیوارهایی به رنگ بنفش) بکشاند .

بنفش در کابینت های آشپزخانه

برای استفاده از این رنگ در فضای آشپزخانه باید با دقت عمل کنید.! کابینت با در و بدنه بنفش بهتر است با صفحه رویه چوب یا سنگ روشن همراه شود . برای دیوار ها و فضای بین کابینت های زمینی و دیواری از پوششی متضاد با درب کابینت ولی متناسب با رنگ صفحه رویه آن استفاده کنید تا باعث ایجاد تعادل در فضا شود .

اضافه کردن مبل اغراق آمیز!

اگر شما در حال استفاده از رنگ بنفش در اتاق خواب یا نشیمن هستید ، بکارگیری آن را در یک مبل ، صندلی یا حتی کمد به صورت نمایشی و اغراق آمیز در نظر بگیرید . در این مورد با جلب توجه زیاد به خود ، مبل یا صندلی مورد نظر به عنوان نقطه کانونی اتاق عمل خواهد کرد . فریم های تخت خواب ،  نشیمن های پوف و صندلی های میزبان ، گزینه های عالی برای ایفای این نقش در اتاق هستند.

انتخاب اکسسوری و لوازم تزئینی مناسب

اگر به استفاده از رنگ بنفش در موارد ذکر شده تردید دارید ، بهتر است در خاطر داشته باشید همواره بکارگیری لوازم تزئینی و اکسسوری مناسب مثل تابلو های هنری روی دیوار ، کوسن ها ، پارچه های رومبلی و لوازم دکوری دیگر  در فضا با رنگ مورد نظر هم میتواند تغییری جذاب در آن ایجاد کند .

شما در مورد رنگ پنتون سال ۲۰۱۸ چه فکر میکنید؟ آیا شما در دکوراسیون داخلی خود از رنگ بنفش استفاده می کنید؟