آینه در دکوراسیون داخلی

آینه در دکوراسیون داخلی

آینه های دیواری در واقع مبلمان فوق العاده ای هستند که تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی می گذارند . با تکامل باور نکردنی اشکال ، سبک ها و اندازه های آینه می توان از آنها به عنوان یک ابزار طراحی داخلی موثر و بسیار خلاق استفاده نمود . با استفاده از آینه میتوان نور و فضا را تقویت کرد .

آینه به عنوان پنجره های تزئینی :  درست مثل پنجره ها، آینه ها هم نور و عمق را به داخل اتاق منعکس می کنند ، بنابراین می توانید از آنها جایگزین پنجره های تزئینی در هر جایی که می خواهید استفاده کنید.

آینه به عنوان نقطه مرکزی : آینه یک راه عالی برای ایجاد حس هنری بر روی دیوار است. استفاده از آینه با هر ابعادی در دکوراسیون داخلی به علت جلب توجه مانند یک نقطه کانونی عمل می کند و همچنین باعث ایجاد هیجان در فضاهای خانه مانند راهروها میشوند .

ایجاد فضای بزرگ با آینه  :  طراحان داخلی تمایل دارند از آینه ها در اتاق های کوچک استفاده کنند زیرا به دلیل انعکاس تصویر، باعث می شود فضا دو برابر آنچه که هست به نظر آید . آینه ها علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضا می توانند به عنوان یک منبع نورپردازی اضافی در دکوراسیون داخلی عمل کنند و فضا را روشن کنند .

آینه ها با اشکال هندسی :  آینه های هندسی از جمله عناصر تاثیر گذار در طراحی داخلی هستند و اغلب ارائه دهنده زیبایی شناسی معاصر هستند ، استفاده از آینه های هشت ضلعی میتوان در فضاهای خالی استفاده کرد .

آینه در ورودی : در طراحی داخلی آینه ها ، عناصر متنوعی هستند که می توانند در هر اتاقی استفاده شوند ، اما مناطقی مانند ورودی ها و اتاق های ناهار خوری که از نور طبیعی محروم هستند مناسبترین فضاها برای نصب آینه ها هستند.

آینه به عنوان نمایش دهنده مناظر : میتوان با قرار دادن یک آینه دیواری در مقابل پنجره ها یا درهای شیشه ای مناظر بیرون را به داخل منعکس کرد .

آینه در اتاق های ناهارخوری : می توان بر روی دیوار اتاق ناهارخوری از ۲ آینه به صورت متقارن استفاده نمود و یک فضای داخلی جذاب را بر اثر ترکیب تصاویر مبلمان یکسان ، لامپ های میز و آثار هنری درآن ۲ آینه متقارن به دست آورد.