۵ تکنیک برای طراحی باغچه ویلا

۵ تکنیک برای طراحی باغچه ویلا

وقتی با محدودیت فضا مواجهیم

کارکردن در باغچه و چشیدن طعم به کارگیری ابزار باغبانی همواره به راحتی و بی دردسر میسر نمی شود. منظور این است که بسیاری به این کار علاقه دارند اما محدودیت های مکانی دست و پایشان را بسته است. در صورتی که شما هم شرایط مشابه را تجربه می کنید، پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید، ۱۰ تکنیک برای طراحی باغچه ویلای شما جمع آوری کرده ایم، کاربرد آن ها بیشتر می شود اگر محدودیت فضا داشته باشید.

از ارتفاع استفاده کنید

افرادی که اخبار طراحی دکوارسیون را به طور کلی دنبال می کنند، به خوبی از این امر مطلع هستند که استفاده از ارتفاع یکی از تکنیک های بهره گیری بهینه از فضا است. بسیار خب، چرا در طراحی باغچه ی خود از این المان طراحی استفاده نکنیم؟

از زیبایی رنگ سبز استفاده کنید

وقتی دوست دارید که در باغچه ی ویلای خود میز و صندلی بچینید، به شدت توصیه می کنیم که روی میز هم یک گلدان که بستر گیاه مورد علاقه ی شما است را به خدمت بگیرید، طبیعی یا مصنوعی بودن گیاه تفاوتی ندارد، حضور این المان باعث می شود که فضای شما جلوه ی مناسبی داشته باشد و محدودیت فضا در آن خیلی برجسته به نظر نرسد، امتحان کنید.

گلدان های عمودی

باغچه ی شما هر چقدر هم وسیع باشد باز چالش محدودیت فضا وجود دارد. اگر در بین گیاهان اصطلاحا سوگولی دارید، پیشنهاد می کنیم آن ها را در ساز و کار و سیستمی به شکل زیر قرار داده و استفاده کنید.

آویزهای سقفی را دریابید

به صورت مشابه با موارد بالا، اگر در طراحی باغچه ی ویلای خود با محدودیت مکان مواجه هستید، توصیه ی ما بهره گیری از ارتفاع است، اما اینبار می توانید از آویزهای سقفی استفاده کنید.

دید را مخدوش کنید

یکی از تکنیک هایی که در طراحی باغچه های دارای محدودیت رواج دارد، استفاده از بته های پر و سرسبز است، با این کار انتهای باغچه ی شما دیده نمی شود و وقتی مرز نهایی مشخص نباشد، ناخودآگاه باغچه بزرگ تر دیده می شود.

بارها گفته ایم اما نیاز است که مجدد تکرار کنیم، چیزی که در مقالاتی از این دست ارائه می دهیم تنها تکنیک یا دستورالعمل هایی است کلی. یعنی اینکه دستورالعمل های ما جامعیت دارند، اما لزوما برای پروژه ی شما بهترین گزینه نیستند. طراحی باغ و باغچه تخصص می خواهد و بررسی جامع. اگر به دنبال چنین امری هستید، خوشحال می شویم در کنار شما باشیم.