چگونه با شیشه، فضای خصوصی دکور کنیم

چگونه با شیشه، فضای خصوصی دکور کنیم

طراحی داخلی ویلا با شیشه

برای اینکه از چند و چون دکور کردن با کیفیت یک ویلا مطلع شویم، نیاز است سفری به فنلاند داشته باشیم. کاری که امروز مورد مطالعه قرار می دهیم، طرح مدرنی دارد و طبیعت بکر اطرافش منحصر به فرد است. اگر چه دور تا دور ویلا با شیشه به صورت شفاف احاطه شده، اما فضای خصوصی و داخلی با دقت و کیفیت کامل طراحی و اجرا شده اند.

تصاویر را نگاه کنید، علی رغم اینکه کار فوق العاده امروزی است اما گویی این ویلا از ابتدا همراه با محیط طبیعی اطرافش خلق شده و این یعنی طراحی درست، صحیح و قابل احترام کار شده است.

کاری که در طراحی بیرونی انجام شده، بیشتر این ذهنیت را دنبال می کرده که افراد و ساکنین را در ساعاتی مشخص گردهم آورد و روی مبل، حول آتش، برای دقایقی صحبت و لذت از منظره بنشاند. همانطور که در تصاویر مشخص است، همراهی رنگ و طرح انتخابی با پس زمینه ی طبیعی و البته مصنوعات دست بشر در اوج رخ داده است. از این طریق، نگریستن به نمای بیرونی پروژه، میل حضور داخل فضا را به حداکثر می رساند.

بررسی این پروژه و استفاده از شیشه در ساختار ظاهری آن چند فایده ی عظیم دارد. اول اینکه ما یاد می گیریم چگونه هزینه ی تمام شده در مرحله سفت کاری را کاهش دهیم و از طریق پایین آمدن وزن سازه، مقاومت در برابر لرزش و ناملایمات زمین را تعدیل سازیم. دوم اینکه چگونگی ارتقای سرعت اجرای پروژه و از همه مهم تر، بازتاب تصویر و منظره ی بیرون، روی شیشه ها، در مقایسه با مواد و مصالح معمول، دستمان می آید.

حضور شیشه در نمای ویلا به عنوان متریال اصلی، هم در شب و هم در روز فراتر از نقش بصری فوق العاده و انعکاس نور و سایه، کارکردی عملی دارد، اگر تا به حال حدس نزده اید، ما خودمان ارائه می دهیم. وقتی که پلان اصلی، به گونه ای تو در تو ارائه می شود، با شفاف ساختن مرز بیرون و درون، حس امنیت به ساکنین منتقل می شود. آن ها با قرار گرفتن در قسمت شیشه ای، ۳۶۰ درجه ی اطراف را زیر نظر دارند و هیچ صدا و فعل و انفعالی دور از چشمشان نیست، در نتیجه خود را بخشی از طبیعت بیرون به حساب می آورند.

در طرف مقابل، وقتی به دیوارهای داخلی می روند، در واقع فضای خصوصی خود را به دست آورده و آرامش یک اتاق خواب معمولی برایشان فراهم آورده می شود.