ویژگی های یک طراح خوب

ویژگی های یک طراح خوب

تیم کوژ با هدف افزایش سطح آگاهی مخاطبان ، اقدام به تالیف مقاله ای در زمینه تشریح ویژگی های یک طراح دکوراسیون داخلی شایسته نموده است و در آن به طور کلی به بررسی مشخصات و وظایف طراح فضای زندگی شما میپردازد ، که شما را به مطالعه آن دعوت میکنیم .

  • طراح فضای داخلی خوب باید توانایی تشخیص ، درک و آنالیز دیدگاه مخاطبانش را داشته باشد ، آنرا مافوق طبع خود دانسته و در تامین آن بکوشد . البته این بدان معنا نیست که طراح طبع خود را مهار کرده و نظر خود را بیان نکند! بلکه بهتر است سلیقه مخاطبش را با دانش و اصول درست معماری ترکیب کرده و در روند طراحی بکار بگیرد . کلید این راه توجه زیاد به نیازهای مخاطب در جلسات رودررو و تهیه لیستی از اشیا و المان های مورد علاقه وی در راستای ایجاد بهترین ارتباط و پیدا کردن راهی برای استفاده کردنشان در فضای زندگی مخاطب است . طراح دکوراسیون داخلی باید دارای توانایی توجه به جزئیات، سازماندهی نقاط ضعف و قوت پروژه، زمان بندی امور و از همه مهم تر ، دید هنری در کنار دانش فنی باشد.
  • درک اندازه پروژه ! توجه به نوع چالش پیش رو و یافتن پاسخ اینکه کارفرما در جستجوی چیست؟ بودجه پروژه چقدر است؟ شرایط فیزیکی بنا چگونه است ؟ جواب این سوالات عموما در ارتباطات اولیه که به صورت تلفنی یا حضوری با طراح برقرار میشود ، قابل دسترس قرار خواهد گرفت. قبل از همه رزومه کاری طراح را بررسی کنید ، امروزه از طرق مختلفی میتوان به اطلاعات طراحان و شرکت های فعال دسترسی پیدا کرد ، شبکه های مجازی ، وب سایت و … ، پروژه های انجام شده و بازخوردهای آنها را بررسی کنید تا بهترین اتخاب را داشته باشید
  • توافق بر سر جزئیات کار ! با طراح صحبت کنید،  بهتر است طرح ها و عکس های مبلمانی که در مجلات یا سایت های اینترنتی دیده اید شامل موارد مورد علاقه یا احیانا مواردی که دوست ندارید را در اختیار وی قرار دهید. پس از برگزاری جلسات اولیه و توجیه کامل موضوع پروژه ، با عقد یک قرارداد و مشخص کردن موضوع ، مدت زمان و بودجه پروژه ، جزئیات فرآیند طراحی کار برای هر دوطرف تایید و تعیین خواهد شد .
  • طراحی …! طراح تا زمانی که کوچکترین شک و تردید از ذهن مخاطبش حذف شود، طراحی می کند. از خلاقیت و تخیل خود استفاده کرده تا تمام جزئیات مطابق با نیاز و چهارچوب ذهنی مخاطب کامل شود.