نورپردازی منزل

نورپردازی منزل

نورپردازی منزل و بازی با نور، چگونه دکوراسیون داخلی منزل خود را مدرن کنیم

خلاقیت به خرج دهید و لذت ببرید

در صورتی که قصد دارید به سادگی جلوه ی داخلی منزل خود را مدرن سازید و از حضور در آن فضا لذت ببرید، کافی است کمی روی بازی با نور تمرکز کنید. کاری که نور می تواند با محیط و فضای داخلی شما انجام دهد، ورای از کارکرد انفرادی انتقال فوتون ها است، در واقع حضور نور روی رنگ، طرح و اسلوب های طراحی این قابلیت را دارد که شخصیت یک محیط را به کل تغییر دهد.

تصویر را نگاه کنید و تضیحات را مد نظر داشته باشید، ضرر نخواهید کرد.

محلی غیرقابل پیش بینی برای قراردادن منبع نور بیابید

با قرار دادن لوستر و انواع و اقسام روش های نور پردازی در محل هایی مشخص، هر چقدر هم که المان مورد استفاده ی شما منحصر به فرد باشد، نمی توان فضا را از حالت معمولی به اتمسفری خارق العاده تغییر داد. در نتیجه به جایگاه قراردادن منبع نور توجه ویژه داشته باشید.

در گام بعدی، شکلی که نور شما از دریچه ی آن به بیرون هدایت می شود هم ضروری است و درآخر، توصیه و سفارش همیشگی از راه می رسد، توجه داشته باشید که ارتباط این نور با سایر فضای شما به چه شکل پیش خواهد رفت (از نظر رنگ، طرح و چارچوب).

الگوهای بیرونی را به داخل هدایت کنید

خرق عادت، اگر به طور علمی و اصولی اجرا شود همیشه جوابگو است. به عنوان مثال، فرض کنید ساختار چراغانی یک خیابان را به داخل منزل و بالای فضای اوپن آشپزخانه می آورید. در نتیجه، ایده های غیر معمول را در همان گام اول رد نکنید، شاید به کار شما بیایند.

نورهای رنگی را درون لیست قرار دهید

اگر به کار شما می آیند، چرا که نه؟ هم کارکرد عملی دارند و بخشی از روشنایی را تامین می کنند و هم زیباسازی دکوراسیون داخلی را دربالاترین سطح ممکن عملی می سازند، در نتیجه این مطلب را هم در پس ذهن داشته باشید.