نقش مخمل در دکوراسیون داخلی

نقش مخمل در دکوراسیون داخلی

با یه گل بهار نمی شه؟

نگاهی به ظرفیت مخمل در ارتقای کیفیت دکوراسیون داخلی

 

گاهی اوقات حضور یک المان می تواند کیفیت دکوراسیون داخلی را تا حدود بسیاری ارتقا دهد. بررسی دست نوشته های متخصصان بین المللی نشان می دهد که “مخمل” این ظرفیت را دارد. در متنی که سایت معتبر interiordesign.net آورده است این طور نوشته شده:

“تاریخچه ی استفاده از مخمل به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد اما استفاده ی دکوری از این پدیده ریشه در دوران رنسانس(Renaissance) دارد. در آن زمان فضاهای داخلی ساختمان های اشراف با این پارچه ها زینت می یافت.”

سخن را کوتاه می کنیم و سریع سراغ اصل مطلب می رویم، اگر به دنبال راهی ساده برای تبدیل فضای داخلی خود به فضایی لوکس هستید، استفاده از المان های دارای مخمل به خوبی این امر را محقق می سازد.به بیان دیگر پیشنهاد می کنیم مخمل را در لیست دکوراسیون داخلی خود بیافزایید و واقعا لوکس یا لاکچری طراحی کنید، حتی در فضاهای محدود، به صورت معدود.

هرچند که این نوع طرح امروزه خیلی رایج نیست، اما کسی نمی تواند منکر زیبایی و جلوه ای که مخمل به دکوراسیون این فضای داخلی هدیه داده است شود. توامان ساده و تشریفاتی، بی اضافه کاری و در عین حال لوکس یا به قول امروزی ها لاکچری.

همین طور که در تصویر مشاهده می کنید نحوه ی استفاده از این المان زیبا محدود به ساختاری خاص نمی شود و می توان در قالب روکش در طیف وسیعی از اشیا به کار گرفته شود. تنها کمی سلیقه و خلاقیت نیاز است.

نکته ی آخر اینکه محدودیت رنگ نخواهید داشت. اگر تصمیم گرفته اید که فضای دکوراسیون داخلی خود را زیر و رو کنید کافی است که رنگ متناسب با قالب فضای خود را یافته و متناسب با آن از مخمل استفاده کنید. چه مبل، چه صندلی و چه هر المانی که فکرش را بکنید. اگر صحیح به کار گرفته شود کم تر کسی است که از حضور در آن فضا کیفور نشود.

این جاست که گاهی با یک گل هم بهار می شود، کافی است خلاق باشیم و زیرک. گاهی تغییر تنها یک المان می تواند جلوه ی بصری دکوراسیون داخلی را ما به کل تغییر دهد.