فنگ شویی در معماری

چند راه ساده برای جاری ساختن فنگ شویی در داخل منزل

فنگ شویی آمیزه ای است از هنر و علم که سه هزار سال پیش در چین متولد شد. اگر بخواهیم معنای لغوی ارائه دهیم فنگ به معنی “باد” و شویی به معنای “آب” است. در فرهنگ چینی هرگاه ترکیب این دو سالم و مثبت باشد زندگی آدمی در مسیر پرباری قرار می گیرد و عکس آن نتایج جالبی در بر ندارد.

این آموزه ها به معماری و طراحی داخلی ورود کرده اند و از طریق یک سری دستورالعمل می تواند سطح تئوریک آن ها را به صورت عملی در روزمره ی زندگی آدمی تحقق بخشد. با ما همراه باشید تا چند مورد را باهم بررسی کنیم.

 از شر آن چه دوست ندارید راحت شوید

بی نظمی، در هم و برهم بودن منزل و فضای داخلی و اموری به این شکل روح و روان شما را به هم می ریزد و نمی توانید از حضور در فضای داخلی منزل خود لذت کافی را ببرید. در نتیجه توصیه می کنیم ابتدا به ساکن آن چه را دوست ندارید(هر چه که هست و درون منزل خود نگاه داشته اید) از منزل خارج کنید، سپس با دقت و تحت یک برنامه ریزی مشخص به چیدمان منزل خود روی آورید.

اجزای خراب منزل را سریعا تعمیر کنید

اگر دربی دستگیره ای دارد که صدا می دهد، لولایش به روغن احتیاج دارد یا به طور کلی هر نقصی که وجود دارد و می توانید شخصا از پس رفع و رجوعش برآیید را بی تفاوت، پشت گوش نیاندازید.

محلی هر چند کوچک برای قرار دادن یک آبنما تعبیه کنید

باور کنید در روحیه ی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت، در نتیجه آن را سرسری نگیرید. درباره ی محل قرار دادن آن هم باید بگوییم که به گونه ای عمل کنید تا آبنما حضور برجسته ای در فضای داخلی منزل شما داشته باشد.

روی کابینت های خود را خالی باقی نگذارید

می توانید برای تزیین بالای کابینت ها از گیاه استفاده کنید، از منظر انرژی و چگونگی حرکت آن در فضای خانه اینطور گفته اند که هرجا گرد و خاک بگیرد و به نوعی بی استفاده باشد می میرد، حضور فضای مرده در منزل شما مناسب نیست و در نتیجه توصیه می کنیم روی گیاهانی روی کابینت ها قرار دهید.