طرح هایی برای دکوراسیون

پرتغالی ها چه طرح هایی برای دکوراسیون داخلی دارند؟
نوآوری در بازسازی به همراه تغییر طراحی
چه قصد بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی دارید، چه در حال ساخت و ساز یک منزل جدید هستید، همواره در اختیار داشتن طرح و نقش های جدید می تواند کارگشا باشد. حال که تکنیک های پرتغالی به کار فوتبال ما آمده، بد نیست ببینیم آن ها برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی چه در چنته دارند.
مثل همیشه، چند سطر توضیح و آلبومی تصویری را در هم می آمیزیم و عصاره اش را آماده ی استفاده، در اختیارتان قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

مقدمه و پیش زمینه ای کوتاه
آیا می دانستید که لیسبون از رم قدیمی تر است؟ درباره ی پاریس و لندن چطور، می دانید از آن ها هم تاریخچه ای طولانی تر دارد؟
پرتغالی ها برای طرح و نقش هایی منحصر به فرد که 𝑎𝑧𝑢𝑙𝑒𝑗نام دارد، برای قرن ها معروف و مشهور بوده اند. همین تاریخچه زیبا و غنی، امروزه در قالب تزیینات کاغذ دیواری و نقاشی روی سطوح جلوه دارد و ما به آن پرداخته ایم.
الگوهای پرتقالی در آشپزخانه
هر آشپزخانه ای نیاز به یک پس زمینه دارد. همین حالا سری به منزل خود بزنید، کاشی، سرامیک یا تزیینی پیدا خواهید کرد. اما پرتقالی ها یا طرح های منحصر به خود را دارند، چه روی دیوار و چه در کف، نگاه کنید.

می خواهیم روی نکته ای تاکید کنیم و دوباره تشدید قرار دهیم که در تمامی متون معماری مکرر بیان می شود. اگر مخاطب ما بوده باشید، دیده اید که ما هم فراوان تکرار کرده ایم. در تصاویر دقت کنید که زیبایی و عملکرد تناسب داشته باشند. شاید طرحی فوق العاده زیبا باشد، اما الگوها عملا کیفیت فضا را زیر سوال قرار دهند و عملکرد را از دکوراسیون شما بگیرند.
در ضمن، کارهای مینیمال و مدرن امروزی هم، می توانند بستر مناسب طرح پرتقالی باشند، تصویر بالا را نگاه کنید.
الگوهای پرتغالی در سرویس بهداشتی
الگوها همواره جنبه ی زیبایی شناسانه ندارند، بلکه گاهی می توانند ذهن را فریب دهند و فضا را از آن چه که هست وسیع تر نمایش دهند. نمونه ی زیر مثال مناسبی از این مطلب است.

الگوهای پرتغالی در فضای بیرونی
شما ناچار نیستید که الگوهای خود را تنها در دکوارسیون داخلی منزل به کار ببرید، گاهی فضای بیرون هم بستر مناسبی است برای تزیین و زیباسازی و در نهایت، ارتقای سطح زندگی.

منبع:
https://freshome.com/patterned-tile-portugal/