طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

سلبریتی های طراحی داخلی آشپزخانه

همان طور که در بین ما آدمیان، افراد به دلایل مختلف معروف می شوند و زیر ذره بین قرار می گیرند، گاهی یک طراحی داخلی هم آنقدر گل می کند که چاره ای نیست جز نامیدن آن طرح به نام “سلبریتی”. راز این موفقیت اما ریشه در اصل اساسی طراحی داخلی دارد، فضا باید بازتاب روحیات و خواسته های مخاطب باشد، نه وسیله ای برای خودنمایی. به واقع، آن چه واقعا از دل برخیزد، بر دل و جان ها می نشیند.

آن چه در سطرهای آینده بررسی می کنیم گزیده ای است از آشپزخانه های ترند و معروف که الحق سلبریتی های عالم طراحی داخلی هستند، با ما همراه باشید، شاید طرح دلخواه خود را بین نمونه های ما مشاهده کردید.

جزیره یا المان مرکزی آشپزخانه های کلاسیک می تواند با کمی ذوق و سلیقه مدرن شود و زیبا. کار مقابل به عنوان مثال، از یک میز ساده که معمولا مورد استفاده ی آشپزخانه قرار می گیرد، هم کابینت شده و هم محل نگهداری کتاب.

در این طرح سراغ منتهن رفته ایم، آشپزخانه ی فوق اثباتی است بر این مدعا که می توان در محیط محدود زیبایی آفرید و المان های طراحی را زنجیره ای و مسحکم با تمامی فضای داخلی منزل به کار گرفت.

این آشپزخانه دو المان و فاکتور هوشمندانه ی طراحی را تومان دارد، هم از ارتفاع بهره برده و هم از شیشه و شفافیت. همواره ترکیب این دست از المان ها نتایج جالب توجهی به همراه دارد.

از سوی دیگر ، آشپزخانه های تمام چوب را به حق باید در زمره ی موفق ترین نمونه های طراحی داخلی برشمرد. این گونه طراحی یادگار قرن ۱۹ میلادی است و تا به امروز به طور مداوم با کمی تغییر در جزئیات به کار گرفته شده است.

به عنوان حسن ختام سراغ آشپزخانه باید تعریف و مثال واقعی حضور یک طراح داخلی در پروسه ی ساختباشد. قرار گیری آن بازشو در سمت چپ و استفاده ی همسان از چوب در کف، قاب پنجره و میزناهارخوری، المان هایی است که تنها با حضور یک طراح داخلی زبردست و کارکشته عملی می شوند.