طراحی ویلا

ذائقه ی شما با کدام سبک طراحی و معماری سازگار است؟

برای آن ها که قصد ساخت و ساز دارند

برنامه ریزی و طرح نقشه برای منزل جدید، در عین حالی که لذت بخش است، می تواند چالش برانگیز هم باشد. ساخت و ساز یعنی تصمیم گیری درباره ی دنیایی از مسائل و ریزه کاری ها. در وهله ی اول اما، ماهیت، اسلوب و چارچوب کلی کار قرار دارد، اگر این مساله با موفقیت پشت سرگذاشته شود، در هنگام نازک کاری و دکوراسیون، همه چیز آماده است و طبق خواسته ی ذهنی شما پیش خواهد رفت. در این زمینه به خاطر داشته باشید، علم طراحی و معماری یک اصل کلی دارد، خلق یا آفرینش محیط بر مبنای دو مولفه، زیبایی شناسی(aesthetics) و کارآیی(function). یافتن توازن بین این دو المان، محیط ایده آل یا همان منزل رویایی شما را خلق خواهد کرد.

ما در ادامه، سه مدل از چند استایل خاص برای طراحی خانه های ویلایی را به زبان ساده و عمومی ارائه داده ایم، برای دریافت اطلاعات کامل تر در سبک های دیگر، خوشحال می شویم پاسخگوی سوالات شما باشیم.

سازه های ویلایی ساده

در صورتی که صرف بهینه ی هزینه برای شما در اولویت قرار دارد و بنا را بر ساخت یک منزل ویلایی مقرون به صرفه گذاشته اید، بهترین راه رفتن سراغ پلان های چهارگوش، با ظاهر یا نمایی ساده است. این منازل به صورت عمومی چند اتاق، پذیرایی و آشپزخانه دارند و با سقف شیب دار و خطوط متقارن، همه چیز را به ساده ترین شکل ممکن ارائه می دهند.

 

منازل ویلایی روستیک

روستیک لقبی است که ما برای معادل سازی نام منازل Craftsman به کار برده ایم. اگر می خواهید صاحب فضایی باشید دارای شخصیت و ویژگی های منحصر به فرد، باید روی جزئیات کار کنید و بهترین تکنیک و مهارت را به کار ببرید.با نقشه های داخلی باز ماسب برای خانواده های پر جمعیت و چوب، نور و شیشه المان های اصلی این سازه ها هستند و بهره گیری از قابلیت های فضای محیط طبیعی اطراف، مولفه ای است که جان و جهان و اتمسفر کلی آن ها را فرا می گیرد.

مدل فرانسوی

این آخری را هم برای طرفداران فرهنگ، معماری و طراحی فرانسوی قرار داده ایم، که از قضا در بین ایرانیان جمعیت کثیری را تشکیل می دهند. به خاطر داشته باشید، هارمونی پنجره، با نما و سقف اصل اساسی این سبک طراحی است و البته، اگر می خواهید یک خوبش را داشته باشید، باید به همان نسبت هزینه کنید، سبک فرانسوی بر مبنای در اختیار داشتن لوازم لوکس بنا شده.