طراحی منزل به سبک ایرانی

طراحی داخلی منزل ایرانی، ۴ المان ساده

 فارغ از خودستایی و خودبزرگ بینی، ما ایرانی ها در خلق زیبایی، یکی از ملت های پیش رو هستیم. در این نوشته چند المان ساده معرفی می کنیم که با استفاده و به کارگیری آن ها در فضای داخلی می توان طراحی دکوراسیون داخلی منزل را “ایرانی” ساخت. اگر فکر می کنید این امر منوط به صرف هزینه ی گزاف است، باید عرض کنیم که خیر، با ما در سطرهای پیش رو همراه و همگام باشید.

عکس ها را ورق بزنید …

برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی، از ظروف مسی استفاده کنید

آشپزخانه از دیرباز یکی از مهم ترین فضاهای داخلی یک خانه به شمار می آمده است. اگر فکر تزیین و جلوه بخشی این فضا را در سر می پرورانید، توصیه می کنیم از ظرف های مسی تولید بازارهای یزد و کرمان استفاده کنید.

این ظروف هم کاربردی هستند و هم به دلیل ظاهر زیبا می توانند به عنوان یک عضو و مولفه از دکوراسیون داخلی یک منزل ایرانی به حساب آیند.

سبد های خوزستانی، گلِ طراحی داخلی منازل ایرانی

پس از کرمان و یزد نوبت به خوزستان می رسد که مهمان آشپزخانه یا گنجه های منزل شما باشد. این سبدهای دستباف به دلیل رنگ های زیبایی که دارند می توانند روح و جلا را به دکوراسیون داخلی هر منزل ایرانی هدیه کنند.

پارچه های دستباف ایرانی و صرف یک میان وعده

هر چه قدر که مبل و صندلی داشته باشیم، بازهم گاهی روی فرش های دستباف خود خواهیم نشست. در چنین شرایطی است که یک پارچه ی ایرانی می تواند زیبایی و کارآیی همزمانِ دکوراسیون داخلی منزل یک ایرانی را به رخ بکشد. برای تهیه ی یکی از این پارچه ها باید به اصفهان سفر کنید و از این طریق هنر ترمه دوزی را به منزل خود دوخت کنید.

با قالی، کف دکوراسیون خود را به هم گره بزنید

تفاوتی نمی کند موکت، کفپوش یا سرامیک و هر المان دیگری، کف منزل شما هرچه که هست اگر بنا به دمیدن روح سنت ایرانی در کالبد دکوراسیون داخلی است، باید یک قالی درجه یک ایرانی را به خدمت بگیرید.

آن چه ارائه دادیم چند توصیه ی راحت، کوتاه و عملی برای ارتقای سطح دکوراسیون داخلی منزل شما بود. همان طور که مشاهده کردید دکوراسیون منزل را می توان زیبا ساخت و این از ما ایرانی ها که همواره در خلق زیبایی پیشرو بوده ایم، انتظار زیادی نیست که حساس به دکوراسیون خانه ی خود باشیم. خوشحال می شویم که برای تبادل اطلاعات و تجارب خود با ما ارتباط بگیرید.