طراحی منزل با کاغذ دیواری

طراحی منزل با کاغذ دیواری

از میان خیل المان های طراحی داخلی، شاید نسبت به سادگی اجرا، نتوان هیچ موردی را یافت که بتواند در حد و اندازه های کاغذ دیواری ظاهر منزل و دکوراسیون داخلی را تحت تاثیر قرار دهد. اگر با این گزاره مخالفت دارید، شاید هنوز در میان رنگارنگ و شورِ بی نظیر محیطی مسلح به کاغذ دیواری احاطه نشده اید.

در این نوشته چند مدل کاغذ دیواری را باهم مرور می کنیم و سپس به این مطلب می رسیم که چگونه می توان عبارت “طراحی منزل با کاغذ دیواری” را تحقق بخشید.

طراحی منزل با کاغذ دیواری

برای شروع کار سراغ یکی از طراحان داخلی برجسته رفتیم تا ببینیم چگونه می توان با استفاده از کاغذ دیواری دکوراسیون داخلی منزل را زیر و زبر کرد. مانند اکثر موارد، این انتخاب ما قصه ی جالبی دارد، طراحی تنها چند روز پس از اجرای کاغذ دیواری جان می بازد در حالی که قبلش گفته بوده است، جانم را پای طراحی این کار خواهم داد. Oscar Wilde، طراح فرانسوی شخصی است که ما برای شناخت تاثیر کاغذ دیواری بر طراحی منزل سراغ کارهایش رفته ایم.

او معتقد بود نمی توان یک دیوار را با رنگ تنها گذاشت اگر از ظرفیت کاغذ دیواری در طراحی منزل استفاده نشود، به واقع کار ابتر و ناقص رها شده. به واقع ایده ی استفاده از انرژی و شور و حالی که طرح کاغذ دیواری می تواند در طراحی داخلی منزل ایجاد کند، یکی از محورهای اساسی طراحی های او به حساب می آیند.

توجه داشته باشید که کاغذ دیواری محدود به آن نقش گل و گیاهی که به طور سنتی به کار گرفته می شود نیست، بلکه گاهی می توان آن قدر خلاقانه عمل کرد که فضای داخلی زیر و رو شود. به عنوان مثال همین موردی که در بالا قرار داده شده را نگاه کنید. حتی پرده ها هم تحت تاثیر کاغذ دیواری انتخاب شده اند و یک کل واحد پدید آمده است.

تحقق طراحی منزل با کاغذ دیواری

طراحی داخلی اقیانوسی است وسیع و عمیق، یکی از ابزارهایی که می تواند ما را از تلاطم و طوفان های این اقیانوس به سلامت عبور دهد، بهره گیری از ظرفیت کاغذهای دیواری است، اما مانند هر امری، چنین اقدامی نیاز به یک راه بلد یا ناخدای باران دیده دارد، اگر به بهره گیری از کاغذ دیواری در فضای داخلی منزل خود علاقه دارید، حتما با ما تماس بگیرید.