طراحی دکوراسیون چوبی

طراحی دکوراسیون چوبی

طراحی دکوراسیون چوبی یا جای خالی چوب در طراحی داخلی

چگونه از ظرفیت چوب استفاده کنیم؟

به دلیل جنس، طرح، رنگ و به طور کلی خاصیتی که چوب دارد، واقعا نمی توان هیچگاه از بین گزینه های استفاده در دکوراسیون داخلی خارجش کرد. حتی فراوان دیده ایم در زمان هایی که جنس و ماده ی اصلی فلز یا هر متریال دیگری است، سعی می شود با برچسب و کمی بزک، ظاهر چوب بازتاب داده شود.

اما اینکه چگونه می توان از ظرفیت چوب استفاده کرد و فضایی گرم، صمیمی و دلپذیر آفرید مطلبی است دیگر.

متاسفیم که هربار اینگونه می گوییم اما استفاده از هر متریال یا جنسی مخصوص نیازمند تخصص و تجربه ی کافی است. یعنی نمی توان تنها به صرف اینکه چوب زیباست و زیبایی می آفریند مواد و ساخته هایی به این جنس را وارد خانه کرد و انتظار داشت یک دکوراسیون داخلی محشر پدید آید.

لیکن بار دیگر سعی می کنیم با ارائه ی یک سری تصاویر و نگارش چند بند جامع چارچوب یا پلتفرمی ایجاد کنیم تا چراغ راهی باشد در کوره راه پر پیچ و تاب استفاده از چوب در طراحی داخلی.

قلب خانه را چوبی کنید

اگر پلان و ساختار داخلی منزل شما به گونه ای است که می توان در مرکز آن المانی مثل کمد، درب یا گنجه ای بزرگ قرار داد، حتما درب آن را چوبی کنید و از یک رنگ مشخص برای تزیینش استفاده کنید، مثل یک رنگین کمان طراحی را ادامه دهید و رنگ ها را روی چوب های اطراف بپاشید، در نهایت هم می توانید یکی دو المان ساده و بیرنگ مثل میز را در میانه ی راه قرار دهید.

جرئیات چوبی را تحت نظر داشته باشید

حتما لازم نیست که جان و جهان منزل را چوبی کنید، گاهی چند نقش و طرح چوبی هم کافی است. مثلا پشت پنجره یا میز و مبلی که پایه ی چوبی دارد.

زوج زوج کار کنید

المان های چوبی وقتی زیبا به نظر می رسند که زوج زوج کنار هم باشند. به عنوان مثال پنجره های چوبی کنار هم در انتهای یک پذیرایی.

سقف یا کف چوبی

این یکی فوق العاده کاربردی است و مناسب. بسته به پروژه و فضایی که در اختیار دارید هم می توانید سقف و هم کف را چوبی کار کنید.