طراحی دکوراسیون نشیمن

مانند یک طراح داخلی، نشمین و پذیرایی خود را دکور کنید

اگر چه ما طراحی دکوراسیون داخلی را امری تخصصی می دانیم(همان طور که واقعا هست)، اما گاهی افراد، شرایط استخدام یک تیم حرفه ای دکوراسیون را ندارند، در این شرایط چند تکنیک و فوت کوزه گری در اختیارشان قرار می دهیم تا بسته به ذوق و توانایی اجرایی اشان کار را پیش ببرند، اگر به دنبال تغییر اصولی در نشیمن و پذیرایی منزل خود هستید، سطرهای پیش رو را از دست ندهید.

از مجله ها و سایت های طراحی ایده بگیرید

برداشت و دریافت ایده، کلید اصلی طراحی داخلی است، برای این کار می توانید به ژورنال های معتبر خارجی و البته سایت های اینترنتی مراجعه کنید. به عنوان مثال در Pinterest جست و جو کنید، شاید طرحی بیابید که مشابه فضای نشیمن و پذیرایی شما باشد و دقیقا بتوانید ایده های اجرایی آن فضا را در منزل خود اجرا سازید.

از ترکیب رنگ های ساده و سه گانه استفاده کنید

پس از این که ایده ی اولیه و اصلی خود را دریافت کردید نوبت به انتخاب ترکیب رنگ هارمونیک و مناسب است. توصیه ما انتخاب سه رنگ اصلی است، تفاوتی نمی کند کدام رنگ، آن چه که دوست دارید و به کار و سلیقه ی شما می آید، سه رنگ عدد مناسبی است نه خیلی ساده و نه خیلی شلوغ پلوغ.

الگو یا texture طراحی را مشخص کنید

پس از انتخاب رنگ نوبت به الگوی طراحی می رسد، راه راه دوست دارید یا چارخانه؟ یک دست یا گل گلی، این مساله ای است که باید پاسخ مناسبش را بیابید، بی توجهی به این امر کار را خراب می کند و عیار طراحی شما را نزول می دهد.

به انتخاب و چیدمان مبلمان دقت کنید

این که چه مبلمانی انتخاب می کنید و چگونه از آن بهره می جویید امری است که با عیار کیفی، عملکردی و زیبایی شناسی نشیمن و پذیرایی شما ارتباط مستقیم دارد. در نتیجه از کنار این مساله به راحتی نگذرید.

تزیین را فراموش نکنید

پس از اینکه به مسائل کلی پرداختید، نوبت به ریزبینی و فرو رفتن در عمق جزئیات است. گاهی چند تابلو، یک گلدان، چند روکش، انتخاب یک میز هوشمندانه می تواند جلوه های بی نظیری ایجاد کند.