طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

آیا در یک آپارتمان کوچک سکونت دارید؟ خیلی از ما خواسته یا ناچارا وضعیتی مشابه داریم. چنین شرایطی گاهی اوقاتِ آدمی را تلخ می کند اما موضوع جالب می شود اگر بدانیم می توان صمیمی، راحت و کاربردی ترین فضاها را در چنین محیط های کوچک و بسته ای خلق کرد. شاید یکی از دلایل این امر چالش برانگیز بودن این دست از پروژه هاست، به بیان دقیق تر شرکت های طراحیِ اسم و رسم دار سرشان درد می کند برای چالش هایی از این دست؛ زیرا عیار فن و خلاقیتشان با چنین آزمون هایی است که سنجیده می شود. مخلص کلام اینکه تمامی شرایط محیا است تا با جادویِ “طراحی دکوراسیون داخلی” از یک فضای محدود، بهشتی ساخت که دل هر آدمی را به تسخیر درآورد.

نکات اساسی طراحی داخلی آپارتمان های کوچک

حتما تا به حال سعی کرده اید به نحوی با تغییر چیدمان و محل قرارگیری وسایل، محیط و فضای منزل خود را وسیع و گسترده سازید. گاهی نتیجه گرفته اید و بعضا شکست های نا امید کننده ای را تجربه کرده اید. هر چند طراحی فضاهای داخلی آپارتمانی آن هم در مقیاس کوچک و فضای محدود امری است تخصصی اما در ادامه چند نکته ی کوچک معرفی می کنیم تا دریچه ای هرچند کوچک به دنیای وسیع طراحی دکوراسیون داخلی پیش روی شما قرار داده باشیم.

  • برای دیوارهای خود از رنگ های روشن استفاده کنید؛ اینکار باعث قد کشیدن فضای داخلی شما می شود؛
  • فضاهای مخفی به وجود آورید؛ از زیر پله، کنار داکت یا محیط های بی استفاده ای که دور از چشم شما می مانند به عنوان گنجه و کمد و غیره استفاده کنید. اینکار نیاز به کمی خلاقیت دارد اما اصل اساسی کار این است؛ وسیله ی اضافی و بی استفاده ی کمتر، فضای بیشتر؛
  • مبلمان چندکاره انتخاب کنید؛ اگر محدودیت فضا را شدیدا احساس می کنید باید به کاربری وسایل و فضا قابلیت چندگانه ببخشید. تخت شما می تواند مبلمان شما شده و در طول ساعات مختلف شبانه روز وظایف مختلفی را بر عهده گیرد.
  • فضا را شخصی کنید؛ یک نفر علاقه مند به نقاشی است، دیگری حضور گل و گیاه را می پسندد. اگر می خواهید از فضای داخلی یک آپارتمان کوچک بهترین محصول ممکن را استخراج کنید باید علایق شخصی شما در فضا جاری و ساری شوند.

اصول بیان شده در بالا در کلی ترین حالات ممکن ارائه شده اند به طوری که اگر در طول این چهار محور به طور موازی حرکت کنید می توان انتظار داشت که نتیجه مناسب محقق شود. نیازی به گفتن نیست که خروجی حرفه ای با کیفیت نیازمند ورودی سطح بالا و تخصصی است. اهمیت این موضوع چند برابر می شود اگر شرایط داخلی یک آپارتمان تجمیع و تمرکز ایده، تخصص، هنر و تجربه را بطلبد. اگر در چنین شرایطی هستید مجموعه ی متخصصان ما با روی گشاده آماده ی ارائه ی مشورت خواهند بود.