طراحی دفتر کار خانگی

طراحی داخلیِ Home Office

نگاهی به مقاله ی James Nosek منتشر شده در interiordesign.net

 بی راه نگفته ایم اگر عصر جدید را روزگار تخصص، علم و تکنولوژی بنامیم. با توجه به این امر و تحولات به وجود آمده ی ناشی از آن، مشاغل جدیدی در حال به وجود آمدن هستند. کسب و کارهایی که به صورت دورکاری انجام می شوند و لازمه ی پیشرفت آن ها حضور فیزیکی شخص نیست.

به علاوه حرفه های قدیمی هم از امکان حضور غیر فیزیکی بهره برده اند و امروزه بسیاری شرکت ها کارمندان غیر حضوری به کار می گیرند. از این مقدمه که بگذریم حتما برای شما هم جالب بوده که چگونه می توان در فضای خانه فعالیت داشت و از کسب و کار خود لذت برد. در سطرهای آینده ۳ طراحی فوق العاده ی Home Office یا دفاتر خانگی را با هم مرور می کنیم و به برجسته ترین المان های آن ها را بررسی خواهیم کرد.

  1. Upper West Side apartment by 2Michaels

کاری از ساحل غربی ایالات متحده که هنرنمایی ۲Michaels را نمایش می دهد. به همزیستی زیبای چوپ و نور دقت کنید. در صورتی که با کتاب سر و کار دارید و به قولی نویسندگی، تدریس، نقد، روزنامه نگاری و این دست از فعالیت های حوزه ی کاری شما است پیشنهاد ما ایده گرفتن از چنین طرحی است.

به خصوص آن چراغ مطالعه ی جادویی!

  1. French triplex by Dwek Architecture + Partners

یک کارِ فرانسوی. بهره گیری حداکثری از نور و فراهم آوردن فضایی دلنشین برای کار و هم نشینی های لذت بخش. در واقع این فضا توامان، دفترکار خصوصی، اتاق مذاکره و میهمانی است. بهره گیری بهینه از فضا و تزیین هوشمندانه ی دیوارها عیار طراحی داخلی این Home office  را دوچندان کرده است.

  1. Stuttgart home by Ippolito Fleitz Group

کاری برای دوستداران گل و گیاه. آن چه راجع به این فضا دوستداشتنی است؛ بهره گیری حداکثری و هوشمندانه از فضایی محدود است. به واقع یکی از مهم ترین مولفه های طراحی دکوراسیون داخلی هم همین امر است. به طراحی سف، مجاورت فضا با تراس و همزیستی اشیای تکنولوژیک و گیاهان توجه کنید؛ می توان چیدمانی زیباتر از این متصور بود؟

در صورتی که به طراحی دفاتر خانگی یا همان Home office ها علاقه دارید یا خود آستین ها را بالا زده اید و قصد ایجاد یکی از این فضاهای زیبا و هوشمندانه دارید پیشنهاد می کنیم سری مقالات ما در این زمینه را دنبال کنید.

بازهم با نگاهی دقیق و عمیق تر سراغ این قسم از طراحی دکوراسیون داخلی خواهیم آمد و بیش از این به این حوزه خواهیم پرداخت.

منبع:

http://www.interiordesign.net/projects/14737-6-simply-amazing-home-offices/