طراحی داخلی

طراحی داخلی روی بهره وری کاری تاثیر می گذارد
دکوراسیون بهتر، خلاقیت بالاتر کارکنان
همه ی ما درجه های مختلفی از استعداد و خلاقیت در اختیار داریم. مطالعات نشان می دهد کیفیت کاری کارمندان یک مجموعه، در ارتباط مستقیم با میزان استفاده از آن مقدار هوش و ذکاوتی است که توانایی به کار بستنش را دارند. در نتیجه برای بهروزی و رقابت مستمر با رقبای کاری خود، تنها به خدمت گرفتن افراد متخصص و کارآزموده کافی نیست، بلکه باید برای بروز و ظهور خلاقیت آن ها بستر مناسب را تهیه کنید. طراحان دکوراسیون داخلی، پیشنهاداتی برای این مساله دارند، ما مهم ترین آن ها را گرداوری کرده ایم.

تصاویری که مشاهده می کنید، محصول خلاقیت Herman Miller است و روی ایده ای بنا شده که فضای کار را به محیطی دوست داشتنی برای زندگی بدل می کند. علاوه بر این که تلاش بر ایجاد پیوندهای عاطفی، بین محیط کار با نیروهای انسانی بوده، استراتژی طراحی دکوراسیون، خطی دیگر را نیز دنبال می کرده است. آن ها کوشیده اند در عین حالی که برای هر فرد محیطی خصوصی پدید می آورند، فضا را به نحوی طراحی کنند که اعضا میل به کار گروهی، صحبت و تبادل نظر را در بالاترین سطح ممکن از خود نشان دهند.
خلاقیت طراحی دکوراسیون این پروژه از جنسی است که فرنگی ها به آن out-of-the-box می گویند، یعنی شکستن کلیشه ها و درانداختن طرحی نو. اگر شما هم به فکر این هستید که روز به روز کیفیت خروجی کار خود را ارتقا دهید، علاوه به برگزاری نشست و جلسه، نیاز است از منبعی، خلاقیت را به کارکنان خود تزریق کنید، چه چیزی بهتر از فضایی که آن ها کار می کنند؟
عملی ساختن اهداف مطرح شده در بالا، فرمولی جادویی ندارد، کافی است خواسته های کاری خود را مشخص کنید (نیاز و مولفه هایی که کار شما با آن ها سنجیده می شود) مطالب را با یک طراح داخلی در میان بگذارید، راهی برای ایجاد توازن بین استفاده از تکنولوژی و ماندن در فضای معمول بیابید و در انتها، تعادل بین عیار کاربردی و زیبایی شناسی محیط کار را تثبیت کنید.

منبع:
http://www.interiordesign.net/innovation/101-how-design-inspires-creativity-in-the-workplace/