طراحی کافی شاپ خاص

طراحی کافی شاپ خاصی که اندازه در آنها مهم نیست!
برپایی کافی شاپ Pop Up در دکه
در دهم آوریل ۲۰۱۷ کوچک ترین کافه ی ناتینگهام خلق شد. این کافه نه در یک مغازه، بلکه در دکه ی معروف قرمز رنگ تلفن های انگلیسی جای گرفته بود. اگر به این فکر می کنید که چنین چیزی جذابیتی ندارد و تنها قرار دادن یک سری وسیله در فضایی است که برای این کار ساخته نشده، باید بگوییم سخت در اشتباهید. این دکه یک کافی شاپ کامل است و به نحوی طراحی و ساخته شده که تمامی انتظارات را برآورده می سازد.
به بهانه ی با خبر شدن از این کافه ی بینظیر انگلیسی نگاهی داشته ایم به چند مورد خاص که نشان داده اند طراحی داخلی حد و مرز نمی شناسد و در آن واقعا اندازه مهم نیست، در این مورد خاص مهم کیفیت نهایی قهوه است که فوق العاده تهیه می شود.

اگر آماده اید از ناتینگهام سفری داشته باشیم به لندن. جایی که هنر طراحی داخلی از دل یک سرویس بهداشتی ویکتورایی هم کافی شاپ بیرون کشیده، آن هم چه کافی شاپی. کمی تغییر در ظاهر بیرونی و بهره گیری از قدرت و جلوه ی بصری فلزات، پله هایی که در میان دو دیوار آجری به زیر زمین می روند و در نهایت محیطی پر از نور و سنگ و چوب، باعث شده تا کافه ای پدید آید بی نظیر، گرم و دوست داشتنی(نام این کافه هست: The Attendant).

از این ها زیبا تر هم می توان کافه طراحی کرد، برای دیدن نمون و مصداق این مدعا باید سری به گلاسکو بزنیم، جایی که دکه های سابق پلیس در خدمت کسب و کارها قرار داده شده است و کمپانی Brew Box Coffee در یکی از آن ها یک شاهکار طراحی به وجود آورده است. کیک، ساندویچ، سوپ و هر آن چه که علاقه دارید در این دکه ی زیبا قرار دارد.

مثال هایی که آوردیم به خوبی نشان می دهد که اندازه یا سایز محیط مهم نیست، آن چه اهمیت دارد هنر، روح و خلاقیتی است که در یک پروژه خرج می شود. در صدد راه اندازی یک کسب و کار

کوچک هستید؟