طراحی داخلی منزل ایرانی

طراحی داخلی منزل ایرانی

طراحی منزل کوچک و بازسازی منزل، باب میل شما

 گاهی اوقات هر چه به دنبال خانه می گردید گزینه ی دندان گیری پیدا نمی کنید. هم خانه ها کیفیت ظاهری پایینی دارند و به حداقل استانداردهای شما نمی رسند، هم قیمتی که برای آن ها ارائه می شود چیزی نیست که اصطلاحا ارزشش را داشته باشد و البته به بودجه ی شما نمی خورد. اگر در چنین شرایطی گیر کرده اید باید مثل یک طراح داخلی عمل کنید، یک منزل دارای ظرفیت بازسازی را انتخاب کنید و با استفاده از علمی که دارید آن را به چیزی بدل سازید که آرزوی داشتنش را داشته اید.

چگونه منزل کوچک خود را بازسازی کنیم؟

توصیه ی ما به عنوان متخصص طراحی داخلی این است که اول اولویت های خود را مشخص کرده و سپس ظرفیت خانه را بسنجید(اگر هنوز خانه نخریده اید بررسی ظرفیت منزل برای تبدیل شدن به چیزی که در ذهن دارید می تواند راهگشا باشد و در صورتی که خریداری کرده اید شاید تنها راهکار تعدیل خواسته های شما با داشته های آن منزل کوچک باشد). به عنوان مثال در تصویری که بالا قرار داده ایم اولویت کارفرما(که از قضا خود طراح داخلی است) استفاده از تمِ سفید و سیاه بوده. منزل کوچکی که انتخاب کرده کاملا با این هدف سازگاری داشته و تنها با برداشتن کفپوش و روکش چوبی دیوارها می توانسته بخش اعظمی از خواسته های خود را محقق سازد.

 در بازسازی منزل کوچک خود هوشمند باشید

از همین پروژه مثال می زنیم، هدف کارفرما استفاده ی حداکثری از نور طبیعی خورشید و استفاده از رنگ های سفید و سیاه بوده است. همه می دانیم که رنگ سفید تا زمانی که تازه و تمیز است زیبایی دارد و به مجرد آغشته شدن به کوچکترین عامل مخرب تمامی ظاهر و جلوه ی خود را می بازد، به همین خاطر کفپوش با افزودن رگه های سیاه کمی خاکستری در خود دارد، یعنی اینکه طراح داخلی در بازسازی این منزل کوچک هوشمندانه عمل کرده است. هم هدف اولیه ی خود را عملی ساخته و هم کاری کرده که کیفیت منزل در دراز مدت هم سطح بالا باقی بماند.

در بازسازی خانه های کوچک، اعضای دکوراسیون داخلی هم تغییر می کنند

وقتی که با محدودیت فضا مواجه اید چاره ای نیست جز استفاده ی بهینه از تمامی جوانب. نه چیزی را حذف کنید و نه بی فکر عمل کنید، بلکه دکوراسیونی را برچینید که برای منزل کوچک شما ساخته شده باشد، در مبلمان به عنوان مثال باید سراغ ساخته های ظریف بروید، هم کارایی، هم عملکرد و هم رنگ بندی را مد نظر داشته باشید.