طراحی داخلی شرکت

طراحی داخلی دفاتر یا طراحی اداری

نگاهی به پروژه ی Andrew Franz در نیویورک

همیشه قرار نیست یک طراح داخلی را از نقطه ی آغاز ساخت پروژه به خدمت بگیرید، گاهی یک سازه آماده دارید و برای آن تغییر کاربری متصور هستید، در این شرایط است که باید یک تیم طراحی داخلی استخدام کنید. برای بررسی چنین شرایطی سراغ یک ۱۲ طبقه در نیویورک رفتیم که سال ۱۹۱۶ ساخته شده بود؛ پروژه در زمان خود یک برج بی نظیر به حساب می آمده و به نوعی یک شرکت طراحی صنعتی بوده. با هم گریزی خواهیم زد به چگونگی تغییر این فضا به یک دفتر اداری.

قبل از این که تصاویر زیر را با هم مشاهده کنیم باید مطالبی که به طراح(Andrew Franz) محول شده بوده(انتظارات کارفرما و ایده های خود طراح) را بیان کنیم و سپس در تصاویر بررسی کنیم که آن ها محقق شده اند یا خیر. اول اینکه در این پروژه یک دگرگونی مد نظر نبوده، هدف اصلی پروژه نگاه داشتن روح کهن پروژه و در عین حال پدید آوردن دفتری اداری در مرکز شهر بوده است. نتیجه ی این خواسته مساوی است با نتیجه ای متفاوت، یعنی مثل طراحی های داخلی تمام مدرن فضا خالی نیست و وسایل زیادی در محیط مشاهده می شوند.

یعنی در عین حالی که کار جدید، مدرن و زیباست، رنگ و بویی از سنت و گذشته ها را با خود همراه دارد.

 

پله هایی که در این طراحی اداری کار شده اند به پل(bridge) معروف هستند، هم می توان رویشان نشست و کار را پیش برد، هم اتصال دو طبقه را فراهم می آورند. به این اتفاق پدید آوردن  mezzanine یا فضایی واسطه بین دو طبقه هم گفته می شود.

این هم از کافی شاپ این دفتر اداری فوق العاده. به هارمونی اجرای دکوراسیون داخلی به خصوص صندلی ها و رنگ دیوار و پنجره توجه کنید تا بیشتر متوجه ارزش کار شوید. زیبا نیست که لختی در این فضا بگذرانید و سپس به کار باز گردید؟

تصویر بالا هم کتابخانه ی پروژه را نمایش می دهد. فضایی مدرن و در عین حال صمیمی. جایی که می توان روی کارهای پیش رو برنامه ریزی کرد و از زیبایی و سکوت توامان بهره برد.

ارائه ی این پروژه به این خاطر انجام گرفت که تاکید کنیم گاهی با در اختیار داشتن یک تیم طراحی داخلی چیره دست می توان با پرهیز از هزینه های گزاف به راحتی تغییر کاربری یک فضا را رقم زد.