طراحی داخلی سرویس بهداشتی ایرانی

طراحی داخلی سرویس بهداشتی ایرانی

هر چند که معمولا کسی دوست ندارد به این حوزه ورود پیدا کند، اما باید پذیرفت که لحظات زیادی را در سرویس بهداشتی می گذرانیم و از این رو ضروری است به طراحی داخلی آن توجه داشته باشیم.

در قدیم که منازل ایرانی ویلایی و حیاط دار بوده اند، سرویس بهداشتی دور از ساختمان اصلی و در کنج دیوار حیاط قرار می گرفته، امروزه اما با گسترش آپارتمان نشینی چاره ای نیست جز وارد کردن سرویس های بهداشتی به محیط داخلی منزل، در نتیجه طراحی داخلی و دکوراسیون آن ها ضروری است. در ادامه ی بحث با ما باشید تا چند تکنیک مناسب برای طراحی داخلی سرویس بهداشتی ایرانی را از نظر بگذرانیم.

تکنیک های طراحی داخلی سرویس بهداشتی، به خصوص در محدودیت مکان ( عکس های بالا را ورق بزنید)

  1. از آینه های وسیع استفاده کنید. وقتی که با محدویت فضا مواجه هستید حضور آینه در سرویس بهداشتی می تواند به کارتان بیاید. این امر در آپارتمان های کوچک کاربرد بیشتری دارد، شما در سرویس بهداشتی به عنوان اتاق آرایش و پیرایش هم استفاده خواهید کرد، در نتیجه زیبایی آن ضروری خواهد بود.
  2. از ظرفیت دیوارها استفاده کنید، اگر ناچار به قرار دادن توالت فرنگی هستید(همین کار را برای قسمت دستشوریی انجام دهید)، می توانید به جای نمونه های معمولی که روی زمین قرار می گیرند، آن ها را به صورت اتصال به دیوار کار کنید.
  3. کابین دوش های شیشه ای را به کار بگیرید و در مساحت سرویس صرفه جویی کنید، اینکار اقدامی عملکردی است، دوش را تمامی سنین بدون مشکل استفاده می کنند(پیر و جوان) و البته که در صورت پذیرایی از میهمان کار راحت تری خواهید داشت(با استفاده ی یک غریبه از وان مشکلی ندارید؟).
  4. از شیشه به عنوان پارتیشن استفاده کنید، تصویر بالا نمونه ای است از فضایی که یک سرویس بهداشتی ایرانی می تواند تجربه کند. ساده، زیبا و کاربردی.
  5. از قراردادن کشو و گنجه(جاساز) غافل نشوید، سرویس بهداشتی شما می تواند به معنای واقعی کلمه کاربردی باشد اگر به این نکته توجه کنید.

آن چه ارائه دادیم تنها چند نکته و تکنیک ساده بود برای طراحی داخلی هوشمندانه ی سرویس بهداشتی. برای کارهای اختصاصی و ویژه نیاز است که با هم مکالمه داشته باشیم، به هر حال روی ما حساب کنید.