طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان ، بار دیگر آسیا، یک بار دیگر تایوان؛ طراحی داخلی مینیمال و پیچ و خم های ظریف و لطیفِ آن. قصه از ین قرار است که زوج جوانی برای طراحی داخلی منزل خود به استودیو ۲BOOKS design  مراجعه کرده اند و سفارش کار داده اند. نتیجه ی کار آن قدر خارق العاده است که می تواند به عنوان یک نمونه ی عالی از طراحی داخلی آپارتمان به دوستداران این حرفه معرفی شود. نور، المان های فیزیکی و خلاقیت در چیدمان دکوراسیون جای حرف و حدیثی را باقی نمی گذارد.

زوج های جوان، ساکنین آپارتمانی، علاقه مندان به دنیای طراحی داخلی مینیمال مخاطب جدی این نوشته ی ما هستند.

طراحی داخلی روی یک پلِ باریک صراط حرکت می کند. یک طرف زیبایی است و طرف دیگر کارآیی، جایی که طراح به گوشه ای بلغزد و از مسیر مستقیم منحرف گردد کار خراب می شود. در این پروژه اما طراحی داخلی در مسیر صحیحِ رسالت خود گام برداشته و نتیجه آن چیزی شده که باید می شده. نشیمن، آشپزخانه، پذیرایی، خواب، سرویس و حتی منطقه ای اختصاصی برای بازی کودک خردسالِ این زوج، همه نشان از موفقیت طراح داخلی در ماموریت خطیر خود دارند؛ این ماموریت چیزی نیست جز به وجود آوردن مکانی برای زندگی بهتر.

اگر بخواهیم المان های طراحی به کار رفته در این پروژه را با هم برشماریم باید به حضور قدرتند بتن(که توفیق اجباری معماری و مهندسی عمران بوده)، لوازم ساده، رنگ بندی هوشمندانه و البته بهره گیری حداکثری از نور طبیعی اشاره داشته باشیم.

کمی دقیق تر از رنگ بندی

توجه داشته باشید که فضای داخلی این پروژه روی هم رفته خاکستری است و تقریبا اکثریت قریب به اتفاق المان های حاضر همانگ با همین پیرنگ انتخاب شده اند. اما گاهی نیاز است با ایجاد یک تضاد جلوه ای متفاوت به کار بخشید و اینجاست که دوباره هنر یک طراح دکوراسیون داخلی مشخص می شود.

به صندلی و نحوه ی ارتباطی که با فضا گرفته است توجه کنید:

خشم بتن و لطافت پارچه

علاوه بر رنگ گاهی در لوازم و مصالح هم تضاد نتایج خارق العاده ای به همراه دارد. بتنِ سخت و بی روح در کنار این تاب و آن مبلمان گرم و نرمِ، نظر شما چیست؟

تمامی سعی خود را می کنیم تا اشاره ای هر چند کوتاه به نمونه هایی داشته باشیم که نشان دهد طراحی داخلی به وجود آمده تا فضایی بهتر برای زندگی بیافریند، اگر به دنبال خلق زیبایی هستید ما را در پروژه ی خود شریک کنید، ما از خلق و خالقی لذت می بریم.