طراحی داخلی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی داخلی دکوراسیون آشپزخانه

این قسمت، پلان های L شکل

طراحی آشپزخانه در نگاه بسیاری از متخصصان، چالش برانگیزترین بخشی است که با آن مواجه هستیم. اگر پیگیر نوشته های ما بوده باشید، به خوبی می دانید، مفهومی به نام working triangle در طراحی آشپزخانه باید رعایت شود و منظور ناحیه ی مثلثی شکل محدود به گاز، سینک و یخچال است. در پلان های L شکل، معمولا دو عضو را روی ضلع بزرگ تر قرار می دهیم و عضو سوم، روی قسمت کوتاه تر L می نشیند.

نکته و کلید طلایی طراحی اما، رعایت فاصله ی دقیق و مناسب حداقلی بین اجزا است، به طوری که باید توجه داشت فاصله ی هیچ یک از اضلاع نباید بیش از یک متر و دویست سانتی متر شود. اما ارائه ی حداقل و حداکثر کمی به این معنی نیست که طراح باید خط کش دست بگیرد و متر کند، بلکه احساسی که از طراحی، هارمونی قفسه ها و در کل فضای آشپزخانه متبادر می شود، تعیین کننده ی عیار طراحی دکوراسیون داخلی است.

 

بسیار خب، همین تصویر اول را در نظر بگیرید. یک پلان L شکل و آشپزخانه ای فوق العاده کاربردی و زیبا. قفسه های سمت راست و انتهای سمت چپ، کفپوشی گل دار، میز صبحانه ی گرد سمت چپ و رنگ و طرحی که فضا را زیباتر از آن چه هست نمایش می دهند.

اگر موافق باشید، برویم سراغ آن دست از تکنیک هایی که بار علمی و مکانیکی ندارند، اما به نوعی حسی و خلاقیتی می توانند فضای آشپزخانه را تغییر دهند. آن چه در تصویر دوم نمایش داده شده مشخص است، نمونه ی تمام عیار شکستن کلیشه ها است. نگاه کنید که چگونه یک رنگ زرد جذاب روی زمینه ی سفید، بخشی از پنجره و قسمتی از کابینت را مال خود کرده. اگر شما هم در فضایی محدود با یک آشپزخانه ی L شکل دست و پنجه نرم می کنید، پیشنهاد می کنیم، برای اجرای چنین ایده هایی ذهنی باز داشته باشید