طراحی داخلی خانه های نقلی

طراحی داخلی خانه های نقلی

می توان در متراژی کمتر از ۵۰ متر خانه ای ساخت رویایی. این سخن گزاف یا مبالغه نیست و برای آن شاهد فراوان است. بی آن که طفره برویم و قصه سرایی کنیم سراغ اصل مطلب می رویم تنها به خاطر داشته باشید که محدودیت خلاقیت به همراه دارد یا به قولی:

They say that necessity is the mother of invention

می توان از فیلم ها ایده گرفت!

آیا Audrey Hepburn را می شناسید؟ این بازیگر سرشناس هالیوود فیلمی بازی کرده به نام Breakfast at Tiffany`s و در آن ساکن آپارتمانی است کوچک. طراحی صحنه ی یک فیلم دست مایه ی یک طراح داخلی قرار گرفته و شاهکاری در ۵۰ متر پدید آمده.

۵۰ متر زیاد هم هست، خانه ۴۰ متری شاهکار هم وجود دارد

وقتی محدودیت متراژ وجود دارد، چاره ای نیست جز حذف المان های جاگیر و مشکل ساز. در چنین شرایی باید از بتن، فولاد و چوب های به کار رفته در اسکلت سازنده ی پروژه در قامت اعضای زیبای دکوراسیون داخلی بازی گرفت. نمونه ی بالا شرحی است بر آن چه نگاشته ایم(پروژه ی بالا تنها ۴۰ متر مربع مساحت دارد).

در خانه ی ۵۰ متری هم می توان زندگی تشکیل داد

وقتی سخن از خانه های ۵۰ متری یا کوچک تر به میان می آید منظور این نیست که تک نفره یا اصطلاحا مجردی تهیه می شوند، می توان در یک خانه ی ۵۰ متری زوج جوانی را اسکان داد. پروژه ای که در بالا تصاویرش را مشاهده خواهید کرد ۴۰ متر مربع مساحت دارد اما برای یک زوج طراحی شده. در تصاویر دقت کنید که چگونه فضای خصوصی مورد نیاز برای دو نفر(استفاده ی مجزای دو نفر) طراحی شده.

ساخت الماس از ۵۰ متر با هزینه ی کم هم شدنی است

احتمالا در نمونه های بالا این طور برداشت کرده اید که در اختیار داشتن یک خانه ی ۵۰ متری و شیک لزوما نیازمند صرف هزینه ی گزاف است. این دیدگاه را از خود دور کنید، با هنر طراحی داخلی می توان کم هزینه کرد و در عین حال یک خانه ی ۵۰ متری فوق العاده در اختیار داشت.