طراحی داخلی حساس ترین فضای منزل

طراحی داخلی حساس ترین فضای منزل

از سرویس بهداشتی چه می دانیم؟

سرویس بهداشتی از آن قسمت هایی است که مراجعه و حضور در فضایش، اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. در نتیجه طراحان داخلی همواره سعی می کنند فضایی تا این حد حیاتی را مناسب دکور کنند. خبر خوش اینکه راه های بسیار زیادی برای زیباسازی درون سرویس های بهداشتی وجود دارد و بسیاری از آن ها به سادگی با ایجاد کمی تغییر روی دیوارها تحقق می یابند. به تبع این امر، به هیچ عنوان نیازی به صرف هزینه ی زیاد، بنایی و دردسر نخواهید داشت، تصاویر را نگاه کنید، توضیحات را مطالعه فرمایید و تمام، حساس ترین قسمت منزل شما دکور شده است.

طرح های بالا را نگاه کنید، روی دیوار یک تابلو نصب شده که هم زیباست هم کارکرد آموزشی برای کودکان دارد. بسیار عامیانه نوشته شده که قوانین این مکان به شرح زیر است؛ “دستات و بشور، دندونات و مسواک بزن، درب صندلی سرویس رو ببند، دستمال کاغذی رو مرتب بذار و حواست به آب باشه و وقت بیرون اومدن چراغ رو خاموش کن.” زیبا نیست؟

در ابتدای بحث عنوان کردیم که مساله ی سادگی و راحتی دکور کردن سرویس بهداشتی اهمیت فراوانی دارد. اگر در قسمت قبل به یک چکش و چند دانه میخ نیاز بود، در این جا کار به صورت برچسب روی دیوار قرار می گیرد و حتی راحت تر شده. به نارنجی دیوار و سفید المان ها هم توجه داشته باشید.

 

گاهی می توان کار را کمی آنتیک و هنری پیش برد. به عنوان مثال تصویر بالا را داشته باشید، مناسب نیست که سرویس بهداشتی یک کافی شاپ از چنین تزیینی بهره بگیرد؟

قرار دادن تابلو به جای نوشته هم در بسیاری موارد کارساز است. مهم اما اصل طلایی همیشگی طراحی دکوراسیون است، سازگاری با محیط، هماهنگی با سلیقه ی شخصی.

گاهی می توان به یک المان، نقش کاربردی بخشید، مثل نگاه داشتن دستمال یا چراغ و یا هر آن چه که به ذهن شما می رسد.