طراحی داخلی به سبک صنعتی

طراحی داخلی به سبک و سیاق فضاهای صنعتی

دکوراسیون صنعتی یعنی چه؟

به خصوص اگر اهل ورق زدن ژورنال های طراحی داخلی باشید و یا حتی مشاهده ی فیلم های جدید در دستور کارتان قرار داشته باشد، به خوبی می دانید که نوعی از دکوراسیون به وجود آمده که چارچوب یک کارگاه صنعتی را نمایندگی می کند اما فوق العاده شیک و زیبا است. جالب است بدانید این طرح و رنگ ها در عین کیفیت بصری بالا، از نظر اقتصادی، بسیار مقرون به صرفه اجرا می شوند.

کاری که ما در سطرهای آینده انجام داده ایم، گلچین و ارائه ی تصاویر چهار پروژه است. به سیاق همیشگی، توضیح و نگاشتی هم درباره ی این سبک ها قرار داده ایم تا به وقت نیاز، راهگشا باشد.

انگیزه ی کارفرما از سفارش دکورهای صنعتی می تواند فوق العاده وسیع و گوناگون باشد. مثلا اگر شما ساز می زنید یا به گوش دادن موزیک با صدای بلند علاقه دارید و یا در صورتی که قرار دادن تصاویر هنری در ابعاد عظیم روی دیوار برایتان جذابیت دارد شاید بد نباشد که به فکر بهره گیری از این سبک و سیاق طراحی باشید.

تصویر اولی که قرار داده ایم، متعلق به سفارش کارفرمایی جوان است و مساحت صد متر مربعی دارد. هر چند وقتی تصاویر را نگاه می کنید، به دلیل اینکه فضا باز است، به احتمال زیاد متر مربع بیشتری را برای مساحت تخمین می زنید.

از روز روشن تر است که کارفرمای این پروژه ذائقه ی هنری دارد و سررشته ای از امور مهندسی. از ادوات موسیقی به عنوان دکور استفاده شده و گیتارهای الکرتیک و آکوستیک و آمپ جلوه ای بی نظیر ایجاد کرده اند.

از آن مهم تر اما، محلی است که برای قرارگیری تلوزیون تعبیه شده. چیدمان موازی و ستونی ورقه های چوبی در کنار هم.

در آخر هم به آشپزخانه می رسیم، قاب فلزی کار شده به همراه نورپردازی روی دیوار آجری. صندلی ها، نقش دیوار بتنی همسایه، تضاد سطح صاف و تکنولوژیک سمت راست در کنار سادگی آجرها همه و همه جلوه هایی هستند که طراحی های صنعتی به چشم خواهند خورد.