طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی قلب منزل، آشپزخانه

فرقی نمی کند که خانواده باشید یا جمعی دوستانه و یا حتی یک فرد مجرد، آشپزخانه مرکز ثقلِ فضای داخلی منزل شما به حساب می آید. جایی برای صرف وعده های غذایی، میان وعده و یا حتی صرف چای و قهوه پس از یک روز سخت کاری. از آن جا که ساعات زیادی از روز در آشپزخانه می گذرد اهمیت کیفیت طراحی و دکوراسیون داخلی این فضا جایگاه والا و ویژه ای دارد.

در این نوشته یک سری توصیه و دستورالعمل ارائه می شود که در نهایت می تواند به عنوان راهکارهایی اجرایی برای طراحی داخلی آشپزخانه به کار گرفته شود. ما از ارائه ی این محتوا دو هدف را دنبال می کنیم؛ اول ارتقای سطح اشراف شما بر اصول اساسیِ طراحی و دکوراسیون داخلی است؛ اگر این مهم برآورده شود و سطح سلیقه ی مخاطب در مسیر صحیح و قاعده مند حرکت کند ناخودآگاه ارائه دهندگان خدمات طراحی داخلی(همکاران ما) هم ناچارند سرویس هایی در قد و قواره ی استانداردهای بین المللی ارائه دهند. پس از این به دنبال یاری رساندن به افرادی هستیم که خود به طراحی دکوراسیون داخلی علاقه دارند اما منبع قابل اتکایی در اختیار ندارند.

با ما همراه باشید و بندهای زیر را دنبال کنید. همچنین در صورتی که قصد سنجشِ عیار طراحی داخلی یک آشپزخانه را دارید می توانید این طور بررسی کنید که آیا موارد زیر در آن فضای داخلی رعایت شده اند یا خیر.

  • ایده بگیرید؛ این کار با استفاده از سایت های معتبر اینترنتی، بروشورها و مجلات معماری و بسیاری دیگر از منابع میسر است. در نتیجه تا می توانید جست و جو کنید و خلاقیت دیگران را بررسی، از این طریق استاندارد معمول و معقولِ طراحی را خواهید شناخت.
  • سراغ دوست یا متخصصین این حوزه بروید و ایده های خود را با آن ها درمیان بگذراید، شاید یک توصیه ی کوتاه بتواند سبب ارتقای طراحی شما شود.
  • در این مرحله باید به طور مشخص هدف و بودجه ی خود را مشخص کنید. آیا به دنبال یک کار اساسی و شاید پرهزینه هستید یا به چند تغییر جزئی و ظاهری رضایت دارید؟
  • بسته به آن چه تا به حال در اختیار دارید این موضوع را به طور جدی در نظر داشته باشید که استخدام یک طراح داخلی یا متخصص این حوزه می تواند کار شما را به سطحی بالاتر ارتقا دهد.
  • سبک یا استایل طراحی مورد نظر خود را بیابید، آیا طرح های کلاسیک را می پسندید یا قدم زدن در فضایی مینیمال شما را مشعوف می کند؟
  • گام بعدی تعیین کل کلی آشپزخانه است، Uشکل یا L شکل یا یک طرح خطی ساده؟

گام هفتم پرداختن به جزئیات و سلیقه های ریز و کوچک است.

آن چه دربالا آورده شد بیشتر با تکیه بر این باور بود که کارِ طراحی داخلی و دکوراسیون آشپزخانه را یک فرد یا شخص عادی بخواهد به سرانجام برساند. باید توجه داشت که طراحی دیوارها، کف، ارتفاع و نحوه ی قرارگیری بازشوها مولفه هایی هستند که شاید تنها حضور یک متخصص بتواند از عهده ی چینش و طرح صحیح آن ها برآید.