طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی داخلی آشپزخانه و ۵ نکته ی طلایی برای طراحی داخلی آن

آن چه از هم کلامی با طراحان داخلی بر می آید، اهمیت روزافزون طراحی داخلی آشپزخانه ها است. اگر در گذشته آشپزخانه تنها مکانی برای پخت و پز بود، امروزه فضایی است جامع در خدمت فعالیت های روزمره و این امر سبب شده تا اهمیت آشپزخانه به عنوان یک عنصر تاثیرگذار طراحی داخلی دوچندان گردد.

در سطرهای آینده ۵ نکته ارائه می کنیم تا آشپزخانه ی خود را تبدیل به مکان بهتری سازید.

۱٫ کارکردی فکر کنید

اگر قرار است به طراحی داخلی یا چیدمان دکوراسیون آشپزخانه ی خود دست برده و تغییر ایجاد کنید به خاطر داشته باشید هیچ فرمول یا شکل طلایی وجود ندارد. شاهد این مدعا اظهارات Jacqui Hargrove طراح داخلی مشهور است که می گوید: نه شکل L معجزه می کند نه U تنها باید یخچال و گاز و سینک در یک فاصله ی معقول نسبت به هم قرار داده شوند، نه انقدر دور که دسترسی به هر یک سخت باشد، نه آن قدر نزدیک که نتوان در فضای آشپزخانه راحت بود.

۲٫ از هر المانی “جاساز” دراورید

کابینت ها اعضای بسیار مهم و تاثیر گذار طراحی داخلی آشپزخانه ها هستند. اما در انتخاب آن ها تنها به زیبایی فکر نکنید، گاهی می توان محصولی را انتخاب کرد که حتی پشت درب های آن قفسه دارد و جا برای قرار دادن وسایل.

۳٫ منبع نور در آشپزخانه باید دیده شود

بر خلاف سایر فضاها که می توانند با نور مخفی هم زیبا باشند، آشپزخانه باید به طور مستقیم و مشخص نورانی شود، این گفته ی Richard Terode یکی از برجسته ترین افراد حاضر در زمینه ی نورپردازی فضاهای داخلی است.

۴٫ پریز هم مهم است

آشپزخانه انبار وسایل برقی است، از یخچال گرفته تا ماشین ظرف شویی. اگر در گام های ابتدایی طراحی داخلی آشپزخانه هستید، حتما و حتما پریزهای لازم و مناسب را در نظر گیرید تا در آینده و چیدمان دکوراسیون به مشکل بر نخورید.

۵٫ ایجاد فضا روی سطحی صاف

در آشپزخانه آشپزی خواهید کرد، میان وعده آماده می کنید و بسیاری دیگر از فعالیت هایی به این شکل، علاوه بر سطح اوپن، نیاز است تا یک سطح صاف ایجاد کنید تا ساکنین بتوانند روی آن به راحتی فعالیت های معمول محیط آشپزخانه را انجام دهند.