طراحی حیاط ویلا

طراحی حیاط ویلا

طراحی حیاط ویلا

این نوشته را به بخشی از طراحی اختصاص داده ایم که با عنوان Landscape Design شناخته می شود. یکی از شاخه های این حوزه، طراحی حیاط ویلا است. به واقع در پروژه هایی از این دست طراح می کوشد تا بین فضا و محیط بیرونی منزل با شما، پیوند و پلی ارتباطی ایجاد کند.

در فضای محدود مقاله هایی مثل همین، مجال ورود به نکات فنی و علمی، یا دستورالعمل های جامع طراحی نیست، اما سعی کرده ایم در حد توان شمه ای از طراحی حیاط ویلا را در اختیارتان قرار دهیم.

طراحی حیاط ویلا، هدف و غایت

سرگرمی، خلق اتمسفری دوست داشتنی، آفرینش جلوه های بصری، کارکردهای سازه ای یا هر هدفی در ویلا، از طریق طراحی اصولی حیاط میسر خواهد بود. وقتی تا این اندازه با اطمینان گزاره ها را ادا می کنیم، یعنی اطمینانی مستند و تکیه داده به واقعیت درونمان وجود دارد.

این اطمینان خود ثمره ی دانش، تخصص و تجربه است. مانند تمامی پروژه های طراحی برای طراحی حیاط ویلا هم نیاز به در نظر گرفتن هدف و ریل گذاری برای اجرایی ساختن آن اهداف است. در نتیجه روند اجرایی پروژه یکسان بوده، اما هدف و غایت بر اساس خواسته ی کارفرما تعیین می شود، همان طور که در بالا گفتیم یک نفر به دنبال ایجاد مناظر هیجان انگیز است و دیگر حیاطی می خواهد که در طول زمستان هم قابل استفاده باشد. به همین شکل می توانید تعمیم دهید و بحث را در شاخه های مختلف بگسترانید.

طراحی حیاط ویلا، پروژه هایی چالش بر انگیز

آن چه در طراحی داخلی صورت می گیرد عموما با استفاده از رنگ، سنگ و چوب است(منظور این است که المان های دکوراسیون، مصالح بی جان و عادی هستند)، اما حیاط با موجودات زنده، یعنی گیاه و درخت و خاک سر و کار دارد.

اینکه در کنار آن ها از مبلمان، مجسمه، استخر، آب نما یا هر المان دیگری استفاده شود فرعِ قضیه است و مطلب مهم چگونگی بازی گرفتن از درخت، گل، گیاه و بوته است.

این تخصص(یعنی شناخت طراحی و دکوراسیون گیاهان) در پروسه ی اجرایی پروژه های طراحی حیاط ویلا در قالب نقشه و پلان های مخصوص قرار گرفته و در آخر اپراتورهایی با تجربه، تحت نظارت متخصصان، کارها را به سرانجام می رسانند.

در صورتی که به کلیت طراحی حیاط ویلا علاقه دارید خوشحال می شویم با ما تماس بگیرید و تبادل نظری هر چند کوتاه داشته باشیم.