طراحی بام سبز

چرا به فضای سبز روی پشت بام نیاز داریم؟
از ترندهای جدید طراحی و معماری چه می دانیم؟
سقف های سبز، چمنی یا زنده، ترندی هستند که به تازگی در عالم معماری به وجود آمده است. معماران و طراحان خلاق به زیبایی دریافته اند که چگونه می توان روی یک سقف گیاه کاشت و از مزایای بی نظیرش بهره گرفت. از آن جایی که سقف ها به خصوص در فضاهای شهری، قسمت هایی بی استفاده، زشت و نامحبوب به حساب می آیند، با این تکنیک می توان به طور کلی ماهیت آن ها را تغییر داد و قابلیت های تازه و جدیدی از دلشان بیرون کشید.
آن چه ما در اینجا ارائه داده ایم، گلچینی است از تصاویر بهترین پروژه هایی که به این حوزه ورود کرده اند و توانسته اند دستاوردهای قابل توجهی داشته باشند. اگر به دنبال این هستید که خانه ای سازگار با محیط زیست، زیبا، سبز و کاربردی داشته باشید، پیشنهاد این مقاله را جدی بگیرید؛ بیایید روی پشت بام خود، حیاط ایجاد کنیم!

چرا ایده ی فضای سبز روی پشت بام معرکه است؟
اگر اصولی و صحیح کار کنید، برای پشت بام های سبز دوجین فایده برشمرده می شود. تنها باید بسته به ناحیه ی جغرافیایی، میزان بارش و اموری از این دست، گیاهان مناسب را انتخاب کنید و زیرساخت های متناسب با نیازهایشان را ایجاد کنید. اما کلید کار این است که گیاهانی با ریشه ی سطحی بیابید، این از هر امری واجب تر است.
اگر از جلوه ی بصری کار بگذریم، گیاه روی پشت بام، عمر مصالح را نیز افزایش می دهد، آب باران را جذب می کند و از تابش مستقیم آفتاب به سقف جلوگیری می کند، در نتیجه، حتی در تعدیل دما نیز کارکرد دارد. در نظر داشته باشید، حضور فضای سبز روی پشت بام شما، در نهایت مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد در کل، کیفیت زندگی شما را ارتقا می دهد.

منبع:
https://freshome.com/living-green-roof/