طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا، سبک مدیترانه ای

درباره ی طراحی باغ و ویلا مطلب فراوان است، چه تخصصی و دقیق، چه عمومی و تجربی. اما این بار قصد داریم از کلیشه های مرسوم فاصله بگیریم و سراغ سبکی نو و جدید برویم، سبک مدیرانه ای طراحی باغ و ویلا(Mediterranean) موضوعی است که دستمایه ی نگارش این نوشتار شده، اگر قصد آشنایی با یک اتمسفر جدید دارید، فشرده ی طراحی باغ و ویلا به سبک مدیترانه ای را در اختیار شما گذاشته ایم.

خصیصه های ویژه ی طراحی باغ و ویلای مدیترانه ای

آن چه شخصیت باغ و ویلاهای مدیترانه ای را می سازد، رنگین کمان رنگی است که دارند. این سبک طراحی با انتخاب گیاهانی که سبزی آن ها درجه های مختلفی از لطیف و پر مایه را تجربه می کند، جلوه ای دینامیک و سیال پدید می آورد.

در سوی دیگر، نمای معماری پروژه معمولا سفید و روشن کار می شود و برای دوخت کردن سازه و باغ، از نورپردازی یاری گرفته می شود.

همان طور که گفته شد، ویژگی اصلی طراحی مدیترانه ای تنوع رنگ سبز است(از کم رنگ تا پرمایه ترین آن)، در نتیجه اگر خاک و آب و هوای شما با خاستگاه اصلی این سبک(نواحی جنوب اروپا) تفاوت و تمایز دارد، لزوم و اجبار، استفاده از عینِ گیاهان و درختان مدیترانه ای نیست، بلکه باید با یک مطالعه ی اقلیم شناسانه آن دسته از گیاهان که می توانند هارمونی لازم را ایجاد کنند شناسایی کرد و در کنار هم چید.

باغ و ویلا، دریچه ای به دنیای بیکران طراحی

علاوه به آن چه گفته شد، چگونگی استفاده از مصالح طبیعی به عنوان سنگفرش، سازمان دهی گیاهان مختلف در قسمت های گوناگونِ باغ و ویلا، لزوم توجه به سلامت گیاهان در کنار ایجاد جلوه ی مناسب بصری و عواملی از این دست همه و همه در کنار هم یک باغ یا ویلای زیبا و اصطلاحا طرح شده می سازند.

اگر به دنبال در اختیار داشتن چنین ویلایی هستید، یا برای طراحی باغ خود استراتژی می خواهید، شاید بد نباشد که با ما تماس بگیرید.