طراحی باغچه ویلا

طراحی باغچه ویلا

طراحی باغچه ویلا و ذکر نکات و فوت های کوزه گری

ویلای شما آن قدر بزرگ هست که بتوان در آن نشست؟ آن قدر بزرگ هست که بتوان گل و گیاه در آن کاشت؟ وقتی از فضای داخلی ساختمان به محیط بیرون نگاه می کنید آن قدر اندازه دارد که زیبا به نظر برسد؟ اگر چنین ویژگی هایی دارد می توان یک باغچه ی محشر در آن طراحی کرد که هر ۱۲ ماه سال قابل استفاده باشد.

خدمات طراحی باغچه ویلا فوق العاده تخصصی و گسترده است، اما در اینجا به چند تکنیک و اصطلاحا فوت کوزه گری، برای طراحی این محیط بی نظیر اشاره می کنیم، بیشتر از این ها را حضور از ما بخواهید.

  1. طرحی باغچه ویلا را از محیط داخلی انجام دهید. یعنی درون فضای خانه باغ(یا حتی اگر قرار است در منزل ویلایی خود طراحی باغچه انجام دهید درون ساختمان اصلی و نمای مشرف به باغچه بایستید)قرار بگیرید، روی یک مبل راحتی گرم و نرم بنشینید و از خود بپرسید نمای بیرون چگونه باید باشد تا شور و شوق در من برانگیزد.
  2. سراغ اشکال مشخص هندسی برای طراحی باغچه بروید. در میان تمامی اشکل مشخص و معروف، ما آن هایی که قوس و منحنی دارند را بیشتر توصیه می کنیم(مثلا به جای مربع، دایره و به جای مستطیل، لوزی).
  3. ساده کار کنید. راز زیبایی یک باغچه در سادگی آن نهفته است. اگر بخواهیم کمی فنی و تکنیکی صحبت کنیم باید به ‘rule of three’ اشاره کنیم. به بیان ساده این که می توانید برای خلق باغچه ای زیبا از المان های پر رنگ “سه گانه” استفاده کنید. مثلا باغچه ای بر مبنای سنگ، چمن و درخت. این موارد را می توانید به دلخواه تغییر دهید، مثلا سنگ، گل و درخت(ترکیب سه گانه ی باغچه بسته به سلیقه و شرایط باغچه ی شما متغیر خواهد بود).
  4. به نورپردازی دیدی وسواس گونه داشته باشید. در زمستان تاریکی ۴ یا ۵ بعد از ظهر سر می رسد، در نتیجه اگر باغچه ای برای تمام فصول می خواهید باید حداقل برای مسیر رسیدن به باغچه، محل نشستن و پله ها نور مناسب تهیه کنید.
  5. به نشیمن باغچه هم توجه کنید. بسیاری دوست دارند لحظات خود را در میان گیاهان سر سبز بگذرانند. اما مهم است بدانید که در چه زمانی چه قسمتی از باغچه آفتاب داردف نور چگونه است و اموری از این دست.