دکوراسیون ۲۰۱۸

دکوراسیون ۲۰۱۸

ناگفته های طراحی دکوراسیون داخلی؛ ترندهای ۲۰۱۸

سال به سال با تغییر و گردش روزگار سلیقه انسانِ تنوع طلب هم تغییر می کند و به قول خودمان کهنه دل آزار می شود. مانند هر کسب و کاری، طراحی داخلی و چیدمان دکوراسیون منازل هم از ذات و فطرت آدمی تاثیر می پذیرد. اگر به دنبال تکنیک هایی علمی برای ارتقای فضای داخلی منزل خود هستید؛ در سطرهای آینده با ما همراه و همگام باشید.

دکوراسیون داخلی؛ طرح ها و رنگ ها

اگر می شد در یک پاراگراف پرده از چند و چون ترندهای طراحی داخلی در سال۲۰۱۸(۲۰۱۹) برداشت دیگر تخصصی در این حوزه شکل نمی گرفت و درس و بحث این امور در حد تنقلات باقی می ماند. اما قصد و تلاش ما این است که تا حد امکان مطالب عمیق و وسیع را قابل ارائه به مخاطبان وفادار خود سازیم و از این طریق آن ها را در جریان تلاطمِ دریایِ وسیعِ دکوراسیون داخلی قرار دهیم.

توجه داشته باشیم که دکوراسیون و طراحی داخلی لباس نیست که یک طرح و رنگ فصلی در آن ترند شود، بلکه در این حوزه هر سبک به سیاقِ خود پوست می اندازد؛ به عنوان مثال شاخه ی کلاسیک تغییرات مخصوص به خود و طراحی و چیدمان مدرنِ دکوراسیون چالش های خود را به همراه دارد.

پس چاره چیست؟ تنها راهی که بتوان حکی کلی در اختیار مخاطب قرار داد این است که قلاب ماهیگیری را به دست او داد. در این قسمت سعی می کنیم عینک یک طراح داخلی را در اختیار شما قرار دهیم تا متوجه شوید چگونه باید رنگ المان های حاضر در منزل خود را انتخاب کنید.

به تصویر بالا نگاه کنید، نور از پنجره به داخل سرازیر شده و رنگ های مختلف و دیوارها چه هارمونی زیبایی ساخته اند. امیدواریم به پاسخ نزدیک شده باشیم؛ اگر به دنبال رنگ و الگویی مناسب برای چیدمان داخلی هستید اول از همه باید شرایط منحصر به فردِ فضای خود را شناسایی کنید(در این مورد نور حضور چشمگیری دارد) پس از این کار نوبت به تلاش برای یافتن رنگ هایی می رسد که تحت شرایطی خاص تقویت می شوند(سبز در اینجا)، و گام آخر انتخاب رنگِ باقی وسایل و المان ها بر مبنای هماهنگی با رنگ و تصویر ابتدایی است.

نگاهی تمثیلی

فرض کنید که قصد نقاشی دارید، ابتدا طرح(اتود) می زنید، سپس کار را چکش کاری می کنید و پس از یافتن چارچوب مناسب آن را توسعه می دهید؛ طراحی داخلی منزل روندی مشابه را طی می کند؛ البته که مانند هر تخصصی نیازمند فراگیری و حرکت در مسیر علمی است؛ اما باید این محور کلیدی را مد نظر داشت که آن طرح و چیدمانی دکوراسیون با کیفیت تحویل می دهد، که کیفیت رنگ و طرح خود را تقویت کرده باشد، یعنی سبز در فضای شما باید سبزِ بهتری شده باشد، زرد و طلایی به همین شکل و باقی ماجرا به همین شکل.