دکوراسیون کابینت آشپزخانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه

دکوراسیون کابینت آشپزخانه و نگاهی به کابینت های چوبی

با اهمیت یافتن دکوراسیون کابینت در طراحی داخلی آشپزخانه ها، تحقیق و پژوهش روی این فاکتورهای عملکردی با شدت و حدت بیشتری پیش می رود. یکی از انواع لوکس و محبوب کابینت، کابینت های چوبی هستند. اگر قصد خرید کابینت دارید یا می خواهید در ظاهر کابینت های چوبی خود تغییری به وجود آورید پیشنهاد می کنیم چند لحظه ای، به اندازه ی چند بند با ما باشید.

در خرید کابینت های چوبی واقع گرا باشید

منظور این است که انتظارات خود را تعدیل کنید، کابینت های چوبی هرچقدر حرفه ای و درجه یک بعضا در سطح خود ناهمواری ناشی از شره ی رنگ را یدک می کشند. در واقع مساله این نیست که زدگی یا ناهمواری در سطح کابینت چوبی وجود دارد یا نه، مساله این است که چه میزان و چگونه(توی ذوق می زند یا قابل چشم پوشی است).

اگر قصد تغییر رنگ و بازسازی دارید، باید حوصله خرج کنید

پروسه ی تغییر رنگ کابینت های چوبی نیاز به حوصله و صرف زمان دارد. اگر کارفرمایی فرصت چند روزه خواست دلگیر نشوید، زمان معقول برای تغییر رنگ و دکوراسیون کابینت آشپزخانه ی شما چیزی بین ۴ الی ۷ روز است.

 

تعمیر و نگهداری نقش بسزایی در جلوه ی دکوراسیون کابینت آشپزخانه دارد

کابینت های چوبی نیاز به نظافت دائمی دارند. با توجه به آشپزی و حضور ذرات معلقِ مخرب(به خصوص ذرات چرب)، این موضوع اهمیت فوق العاده ای دارد که با چه کیفیتی کابینت های چوبی خود را نظافت می کنید(سو تفاهم پیش نیاید، منظور این نیست که شما فرد تمیزی نیستید، منظور این است که به صورت منظم و دائم باید کابینت های چوبی را تمیز کنید فارغ از این که کثیف به نظر می رسند یا خیر، این مساله اهمیتی بیشتری دارد اگر بخواهید کابینت های خود را آماده ی رنگ آمیزی سازید).

رنگ مناسب و هماهنگ را انتخاب کنید

چه در صورت خرید و چه تغییر، روی رنگ کابینت چوبی حساس باشید. این امکان وجود دارد که یک قسمت از کابینت را در زمان سفارش در آشپزخانه ی خود قرار دهید و ببینید به کلیت فضای دکوراسیون شما می آید یا خیر و سپس اقدام به سفارش کنید.

سخن آخر، کابینت چوبی را ارزان انتخاب نکنید

اگر به هر دلیلی قصد دارید اعضای دکوراسیون داخلی آشپزخانه ی خود را از بین ارزان ها انتخاب کنید، توصیه ی اکید می کنیم درباره ی کابینت خود چنین اشتباهی را مرتکب نشوید، کابینت چوبی ارزان به معنی چوب بی کیفیت و رنگ بی دوام است، مجموعه ی این عوامل دست در دست هم داده و علاوه بر تخریب وجهه ی دکوراسیون داخلی آشپزخانه، دردسر و صرف هزینه به شما تحمیل می کند.