دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

طراح داخلی فروشگاه و توصیه هایی راحت و ارزان برای طراحی داخلی مغازه ی شما

این نوشته را با دید بازاری آغاز می کنیم و برای چند سطر از کانونِ تخصص خود که طراحی داخلی است فاصله می گیریم. بر کسی پوشیده نیست که به خصوص در جغرافیای حیات ما اقتصاد روز به روز رقابتی تر می شود و کسب موفقیت و شرایط مطلوب در آن قله به قله مرتفع تر و نیازمند تلاش بیشتر. در چنین شرایطی محیط کسب و کار شما باید یک ویژگی خاص داشته باشد تا فضای ذهنی مخاطب جاری و ساری گردد.

قصد اغراق و بزرگنمایی کار خود را نداریم اما بی شک طراحی داخلی، دکوراسیون حرفه ای و چیدمان هوشمندانه می تواند اثری عظیم روی کسب و کار شما داشته باشد. اگر این چنین نبود اصولا شاخه ای تخصصی پیرامون طراحی داخلی مغازه پا نمی گرفت و روز به روز آب و تاب نمی یافت.

به هر جهت؛ اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید این نوشته منحصرا برای شما نوشته شده است؛ با چند تکنیک ساده فضای داخلی مغازه ی خود را تغییر دهید و اعتبار را به کسب و کار خود هدیه دهید.

 

روی یکی از دیوارهای خود جلوه گری کنید؛ این توصیه را نویسنده ی کتاب Libby Langdon’s Small Space Solutions و یکی از معتبر ترین طراحان داخلی ایالات متحده ارائه داده است. Libby Langdon که چندی است روی طراحی مغازه های کوچک کار می کند رنگ کردن، کاغذ دیواری و قرار دادن تابلو، پوستر و آثار هنری روی یک دیوار را امری موثر در ارتقای جلوه ی بصری فضای داخلی یک مغازه معرفی می کند.

از ظرفیت بازشوها استفاده کنید؛ پنجره و المان هایی از این دست تنها برای چسباندن پوستر و اعلام ساعات کاری مغازه نیستند؛ گاهی می توانید از ظرفیت آن ها استفاده کنید و جلوه ی بصری ایجاد کنید. توجه داشته باشید که با اینکار به نوعی نور داخلی مغازه را هم مدیریت خواهید کرد.

عمودی فکر کنید؛ منظور از این عبارت این است که تاکید چیدمان خود را روی استفاده از بُعدِ ارتفاع قرار دهید. متخصص طراحی داخلی مغازه، Jerry Birnbach این مطلب را بیان می کند. با این کار به مغازه ی خود وسعت می بخشید و عمق هوشمندی خود در طراحی را به رخ خواهید کشید.

 

توجه داشته باشید که مطالب ارائه شده صرفا جنبه ی راهنمایی دارد و صرفا دستورالعمل هایی هستند کلی و محدود. بیرون کشیدن تار و پودِ ظرفیتِ فضای مغازه ی شما و در آمیختنِ آن با ایده هایی مدهوش کننده صرفا در توان طراحان کارکشته و امتحان پس داده است. آن چه ما در مقاله هایی از این دست ارائه می دهیم صرفا روزنه ای است رو به اقیانوس بیکران طراحی دکوراسیون داخلی. اگر مغازه دار هستید و قصد ارتقای کسب و کار خود به سطحی بالاتر را دارید؛ حتما با ما تماس بگیرید؛ مشتاقانه در انتظاریم.