دکوراسیون داخلی ژاپنی

دکوراسیون داخلی ژاپنی ، چگونه یک ژاپنی با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی، رنگ و بویِ بومیِ اعتقادی اش را به شمال نیویورک آورد

چند روز پیش در elledecor.com مقاله ای از Vanessa Lawrence منتشر شده با عنوانِ بالا. اگر شما هم در شهری غریب زندگی می کنید و مدام دلتان هوای خانه را می کند، به جای گوش دادن به وقتی دلگیری و تنها غربته تمام دنیا ” می توانید کاری که این ژاپنی انجام داده را بازآفرینی کنید، یعنی شاید بهتر باشد محیط داخلی خانه را با استفاده از چند تکنیک ساده، آینه ای ساخت از یار و دیار.

طراحی دکوراسیون داخلی، بسته به تاریخ، متغیر از فردی به فرد دیگر

کارفرمای این پروژه ی دکوراسیون داخلی تایوان به دنیا می آید، در ژاپن بزرگ می شود، سپس به دلیل شغل مادر مجبور به مهاجرت به لیبی شده و در آخر یک دانشجو در نیویورک است. پس از فارغ التحصیل به عنوان مدیر هنری در Estée Lauder و شرکت های مشابه مشغول است در این زمان کم کم ریشه های گذشته او را فرا می خوانند. اگر چه خود کارفرما سلیقه و فن هنر دارد، اما برای این کار سراغ یک طراح داخلی رفته و پروژه ای شش ماهه را کلید می زند.

کمی تصاویر اولیه را نگاه کنید تا بیشتر وارد مسائل فنی دکوراسیون داخلی این منزل شویم.

طراحی داخلی منزل، یک پروژه ی دقیق

در این مورد نیاز بوده تمامی فضای داخلی غربی برچیده شود و از نو بر اساس فرهنگ و معماری ژاپنی هم طراحی کلی داخلی صورت پذیرد هم برای چیدمان دکوراسیون، وسایل سازگار با فرهنگ ژاپنی خریداری شوند. همین کار می شود، اما چگونگی ساخت و چیدمان بر اساس یک کار مطالعاتی علمی بر اساس کتاب های معماری و طراحی داخلی ژاپنی پیش می رود.

بعضی از المان های کارشده قدمتی صد ساله دارند. نه اینکه صد سال عمر داشته باشند منظور ارجاعی است به رسوم باستانی به عمر یک قرن در منزلی امروزی. به عنوان مثال به آن دریچه ی چوبی شکل بالای میز نگاه کنید، ارجاعی است به سستم تهویه ی سنتی ژاپنی ها.

حال پس از بررسی مختصر این پروژه سری بزنیم به نظر کارفرما درباره ی این طراحی داخلی که به خبرنگار سایت گفته: هر بار که از خانه ی ژاپنی خود باز می گردم و به سراغ خانواده ام می روم، دخترم توصیه می کند که بیشتر در آن خانه وقت بگذرانم، چون بسیار آرام و خوش اخلاق هستم.

اگر یک ژاپنی با طراحی داخلی در دل نیویورک غربت را فراموش می کند و به ریشه های روحی خود رجوع می کند، چرا ما در فرصت های مشابه از این امکان استفاده نکنیم؟