دکوراسیون داخلی ویلا لوکس

طراحی داخلی ویلا؛ از قطر تا اسلوونی

معجون اسرار آمیز معماری و طراحی داخلی گاها می تواند پدیده هایی خلق کند، اعجاب انگیز و درخور تحسین. هرچند بیشتر اوقات بودجه ی اجرایی چنین پروژه هایی سر به فلک می زند و در نتیجه تعداد افراد و شرکت هایی که سراغ این بلندپروازی ها می روند گاها از شمارِ انگشتان یک دست فراتر نمی رود. اما همان طور که ما فارسی زبان ها می گوییم؛ آب دریا را به قدر تشنگی باید چشید. منظور این است که شاید پروژه ای میلیون دلاری در ذهن نداشته باشید اما در همان ابعاد مشخصی که مد نظر است هم می توان ایده هایی ناب و دست اول را چاشنی کار کرد.
با ما همراه باشید تا نگاهی مختصر به اصول ابتدایی معماری و طراحی داخلی ویلاها داشته باشیم و سپس یک نمونه مصداق را از نظر بگذرانیم.

وجه مشترک ویلاها کدام است؟
۱٫ در مناطق جذاب و دوست داشتنی اجرا می شوند. دریا، جنگل، جزیره، کوهستان و سایر مناطقی از این دست.
۲٫ رنگ و بوی بومی دارند. این مساله بسیار مهم است؛ یک ویلا محبوب و دوستداشتنی است اگر عضوی از طبیعت اطرافش به نظر برسد نه تافته ای جدابافته.
۳٫ داخلی یا خارجی تفاوتی ندارد، استخر و المان هایی که به تعمیق آسایش در فضای داخلی(خارجی) کمک کنند عناصر مناسبی تلقی می شوند.
۴٫ گل، گیاه و سرسبزی المان دیگری است که نباید از ویلا جدا باشد. تفاوتی نمی کند در چه ناحیه ای کار شود، جنگل یا ساحل، حضور باغ و باغچه سطح کیفی طراحی ویلا را ارتقا می دهد.
باید توجه داشت که نکات ارائه شده در فن طراحی داخلی جلوه می یابند و نیازمند پیاده سازی اصولی هستند. حال کمی تخصصی به موضوع طراحی داخلی ویلا ورود می کنیم و یک مصداق را از نظر می گذرانیم.
سفارشی از قطر در اسلوونی
مورد و مصداق مطالعاتی ما پروژه ای است که در سال ۲۰۱۶ به سفارش یک شهروند قطری توسط شرکتی در اسلوونی ساخته شده است. علت انتخاب این پروژه بار محتوایی و آموزشی بود که قصد انتقال آن را داشتیم. سازگاری با محیط زیست، طراحی داخلی انعطاف پذیر، چینش و مدیریت صحیح فضاها و غیره.
جالب اینجاست که سفارش دهنده ی قطری پروژه شیفته ی طبیعت اسلوونی بوده است و این سفارش را به قصد حضور در آن کشور ارائه داده بوده است. از آن جالب تر قدرتی است که شرکت اجرایی در برآورده ساختن نکات مد نظر کارفرما از خود به نمایش گذاشته است.
مقصود اینجاست که بار دیگر تاکیدی روی این امر قرار دهیم که طراحی دکوراسیون داخلی امری است تخصصی و نیازمند گردهم آیی هنر، ذوق، فن و مهارت و البته تجربه. توصیه می کنیم اگر به دنبال یافتن اشراف بر این حوزه هستید ممارست بیشتری به خرج دهید و بدانید که ما در این راه کنار شما هستیم؛ طراحی داخلی ویلا یکی از تخصص های ماست.

 

منابع:
http://www.elledecor.it/en/interior-decoration/most-beautiful-luxury-villas-in-the-world

13 Houses With Superb Architecture And Interior Design

Contemporary luxury interior design of Villa Q