دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

شاید برای خودمان عادی باشد، اما در دنیا صاحب سبک و سیاق منحصر به فرد زندگی هستیم و این امر سبب به وجود آمدن نوع خاصی از طراحی و دکوراسیون داخلی شده است. حتی با این وجود که به طور کلی آپارتمان نشین و هماهنگ با معماری دنیا پیش آمده ایم اما هنوز هم تار و پود خرده فرهنگ ها و رسوم قدیمی در جای جای چیدمان خانه و انتخاب لوازم منزلمان خود نمایی می کند.

قصد اطاله ی کلام نداریم، اما اگر به دنبال فراگرفتن اصول طراحی داخلی و دکوراسیون منزل هستید باید نسخه های ایرانی را بهتر و دقیق تر از هر سبک و سیاقی بشناسید. در این مسیر استودیو طراحی داخلی کوژ در کنار شما است و در هر زمان پاسخگویی به شما را افتخار خود می داند. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بخشی از مولفه و ویژگی هایی که طراحی دکوراسیون خانه ایرانی باید داشته باشد اشاره کنیم.

در صورتی که شخصا قصد طراحی داخلی منزل خود را دارید یا می خواهید کیفیت و چند و چونِ پیشنهاد طراحی دکوراسیون داخلی که به شما شده است را بسنجید توصیه می کنیم مطالب آینده را مد نظر داشته باشید.

طراحی داخلی ایرانی رنگ محور است   

الگوی رنگی که مد نظر دارید را ابتدا به ساکن انتخاب کنید. اگر به دنبال رنگ های کرم و خنثی هستید که هیچ(آن ها در زمینه ی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند) اما اگر واقعا فضایی ایرانی می خواهید انتخاب شما متاثر از فرش های اصیل ایرانی خواهد بود. قرمز روشن تنیده شده با رگه های تیره و نقش و نگارهایی اسرار آمیز ! به تصویر بالا نگاه کنید و بازتاب این فرش را در تصویر اول که یک منزل امروزی ایرانی را نمایش می دهد مشاهده کنید. رنگ ها از یک طیف نیستند؟

در نتیجه به خاطر داشته باشید اگر یک پیشنهاد طراحی داخلی با برچسب ایرانی بودن دریافت کردید، اولین گام سنجش تطابق فضای رنگی آن طرح است.

مبلمان، اشرافی و سلطنتی

دکوراسیون داخلی ایرانی ناخودآگاه مبلمان سلطنتی می پسندد. چوپ های تیره و سرخِ تراشیده که با دستان هنرمند یک درودگر نقش و نگار منحنی شکلی یافته اند زینت بخش فضاهای داخلی ما ایرانیان هستند. معلوم نیست که تا چه اندازه علمی و دقیق اما Ashley Roberts در نوامبر ۲۰۱۴ در مقاله ی خود با نام Amazing Persian Interior Design Ideas Every Home Needs این میل را به پیشنیه ی امپراتوری پارسی مرتبط می داند.

کف، دیوارها و اشیای تزئینی

اگر تا به اینجا دقیق عمل کرده باشید کار زیادی باقی نمانده است. کف یا پارکت تیره می شود یا با قالیچه های زیبا و گران بهای ایرانی پوشیده خواهد شد. دیوارها رنگی هماهنگ با قالب فضا دارند و از بین گزینه های تیره تر انتخاب می شوند. درباره ی تزئیانت جانبی باید سراغ تابلوهای نمایش دهنده ی تصاویر انتیک و لوکس بروید. گلدان را فراموش نکنید و حتما و حتما جایی در طراحی منزل برایش باز کنید.

رنگ و بوی ایرانی

توجه داشته باشید آن چه که در مقالاتی اینچنین ارائه می کنیم قالبا کدهایی است چکیده شده برای ترسیم تصویری کلی و جامع. واضح است که توان توصیف طراحی داخلی ایرانی و چینش و دکوراسیون بومی در حوصله ی یک مقاله نمی گنجد. شاهد این مدعا کتاب و کتاب هایی است که مستمر بر چارچوب معماری ما ایرانیان نوشته می شود.

با ما تماس بگیرید، خوشحال می شویم پاسخگوی سوالات شما باشیم.