دکوراسیون داخلی جدید

دکوراسیون داخلی جدید، چگونه از سطوح استفاده کنیم
سفری به قلب مسکو، آشنایی با سطوح چندکاره
در مرکز شهر زیبا و تاریخی مسکو، مردی خانه ای دارد به مساحت سی و سه متر مربع. او برای دکور کردن این فضا، به علی رضا نعمتی از استودیو Bazi مراجعه می کند و نتیجه ی کار به حدی زیبا و قابل احترام است که ما و home-designing.com را به ستایش وا داشته است.
هدف اصلی از ارائه این پروژه، تاکید بر نقش پر رنگ بهره گیری از المان های چند کاره جدید، در طراحی فضاهای داخلی کوچک است. اگر صاحب چنین فضاهایی هستید، این مقاله ی کوتاه برای شما تهیه شده.

در همین ابتدای کار، قفسه ی کتابخانه و صندلی های قرار گرفته روی دیوار را نگاه کنید. اینگونه می توان فضای حداکثری منزل را باز گذاشت و بهره گیری از مساحت های کوچک را در حداکثر بازدهی مقدور ساخت.

این پروژه برای همه ی ما یک درس بزرگ دارد و آن این است که به اصول و قواعد عرفی خیلی پایبند نباشیم، بلکه دقیقا برعکس، باید تمرکز خود را روی کارکردی که مد نظر داریم قرار دهیم. به عنوان مثال، این کارفرما اندازه ی یک کتابخانه کتاب داشته، در طرف دیگر پذیرایی یا نشمین فضاهایی هستند که در ذات، همانطور که از نامشان برمی آید، برای نشستن طراحی شده اند، اما این تضاد نتوانسته مانع خلاقیت طراح شود و با تغییر کارکرد و ماهیت فضا، محیطی زیبا و دوست داشتنی پدید آمده (نشیمن تبدیل به اتاق مطالعه شده است).

یک بار دیگر به سطح و فضاهای چندکاره توجه کنید. زیر پله ها بیکار نیستند، بلکه کشو و قفسه هایی را در دل خود جای داده اند که در نهایت به حفظ فضای داخلی منجر می شود.
این همان اصلی است که به استفاده از سطح یا بهره گیری از عملکرد چندکاره ی فضا معروف شده است. اصل مذکور، از آشپزخانه تا زیر پله، اتاق خواب، نشمین و هر جایی که فکرش را بکنید در زیباترین شکل ممکن اجرایی شده است.