دکوراسیون داخلی با مبلمان

دکوراسیون داخلی با مبلمان و تغییر دکوراسیون داخلی با رنگ آمیزی مبلمان
چرا؟ و چگونه؟
شما مبلمان یا حتی یک صندلی دارید که کهنه شده و دیگر به دکوراسیون منزل شما نمی خورد؟ دوست دارید تغییرش دهید اما قیمت های بازار سرسام آور هستند؟ ما در این نوشته شرایطی پیش رویتان قرار می دهیم که به آسانی از پس این چالش برآیید و فضای زندگی شخصی خود را یک گام به آن چه در ذهن دارید نزدیک سازید.
امروز، باهم مرور خواهیم کرد که تغییر رنگ مبلمان می تواند چه تاثیر زیبا و قابل توجهی بر دکوراسیون داخلی داشته باشد. تصاویر را نگاه کنید و توضیحات را مطالعه فرمایید، پشیمان نخواهید شد.

می شود یا نه؟ اصلا ضروری است؟
در ابتدا به خاطر داشته باشید که باید یک سوال ساده از خود بپرسید، آیا ضروری است که رنگ مبلمان خود را تغییر دهیم؟ این مساله شوخی بردار نیست و نیاز دارد یک سری مولفه و شرایط خاص در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال، گام اول شناخت استایل طراحی یا روح کلی دکوراسیون منزل شما است، باید آن را بشناسید و بین آن و علایق شخصی خود یک شرایط متوازن برقرار کنید.
خانم Rivas-Alexander از طراحان مطرح در این باره می گوید، شاید اصلا نیازی به رنگ کردن نباشد و با کمی تزیینات بتوان جلوه ی اولیه را به کار باز گرداند، در طرف دیگر اما، اگر استایل کلی منزل تغییر کرده باشد یا مبلمان دچار زدگی، خوردگی و خرابی شده باشد، بهترین راه رنگ آمیزی مجدد است.
چه نوع مبلمانی را می توانیم و باید رنگ کنیم؟
توجه داشته باشید وقتی ما می گوییم مبلمان، در واقع داریم واژه ی Furniture انگلیسی را معنی می کنیم، در نتیجه، از یک صندلی تا کمد، کابینت و حتی قاب آینه زیر شاخه ی موضوع بحث ما قرار دارند. اما اگر بخواهیم حکمی کلی دهیم، ادوات و وسایلی که جنس چوب دارند، مستعدترین ها برای رنگ آمیزی هستند، یعنی خودتان هم با کمی دقت و انتخاب رنگ مناسب می توانید گلیمشان را از آب بیرون بکشید.

جمع بندی و سخن نهایی
لحظه ای که رنگ را انتخاب کردید و تصمیم برای رنگ آمیزی قطعه ای مشخص قطعی شد، به یاد داشته باشید که ابتدا باید سطوح را آماده کنید (آن ها را از هر گونه زدگی یا ماده ی اضافی عاری سازید) و سپس در نهایت تلاش و دقت رنگ را روی آن ها قرار دهید، منزل شما زیبا می شود اگر کار را جدی بگیرید، برای وقت بگذارید، رنگ مناسب را برگزینید و با همت و ممارست رنگ آمیزی کنید.