طراحی داخلی اتاق خواب

جادوی طراحی داخلی اتاق خواب

یکی از خصوصی ترین و صمیمی ترین فضا ها در خانه اتاق خواب می باشد که القا کننده حس آرامش، عشق، شور و صلح داخلی می باشد . به دست آوردن این حواس به عواملی چون نوع چیدمان، رنگها، نورپردازی، لوازمی چون تختخواب و به طور کلی دکوراسیون داخلی بستگی دارد.

زمانی که شما به بررسی دکوراسیون داخلی اتاق می پردازید انتخاب از بین طیف وسیعی از المان ها می تواند دلهره آور باشد اما اگر انتخاب مبلمان، تخت خواب و لوازم ضروری را به درستی انجام دهید در ادامه به نتیجه و اتمسفر دلخواهتان می رسید. شما می توانید مبلمان اتاق تان را از سبک کلاسیک یا مدرن انتخاب کنید و یا از طرح های تخت خواب های کلاسیک الهام بگیرید و با ساده کردن خطوطشان آنها را به طرحی مدرن تبدیل کنید. بعد از انتخاب سرویس خواب مناسب باید برای آن پوشش مناسب انتخاب کنید پیشنهاد می شود از رو تختی های روشن با طرح هایی نظیر گل های مدرن و چهارخانه و راه راه استفاده کنید و در صورتی که طرفدار سادگی هستید بهتر است به فکر روتختی سفید با طرح های تیره تر باشید.

یکی دیگر از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی اتاق خواب طراحی دیوارها می باشد زیرا به دکوراسیون داخلی فضا شخصیت می بخشد و فضا را منحصر به فرد می کند. بهترین رنگ برای اتاق های خواب ترکیب رنگ های سبز و آبی و زرد به دلیل ایجاد حس آرامش و شادابی بیشتر می باشد البته بهتر است دیوار پشت تخت را با یک رنگ متفاوت و یا متریال متفاوت مورد توجه قرار دهید و سایر دیوارها را به صورت ساده بیارایید.

از دیگر عناصر بسیار مهم برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق های خواب نورپردازی آن می باشد که بر روی خواب راحت و آرام نیز بسیار تاثیرگذار است. نور اتاق خواب باید تسکین دهنده باشد در نتیجه بهتر است از چراغ هایی با شدت نور متناسب و طیف رنگی گرم استفاده کنید.

عنصر مهم دیگر کفپوش می باشد که میتوانید آن را هم از سبک های مدرن یا کلاسیک انتخاب کنید که در هر حالت نخستین گام در انتخاب این المان انتخاب جنس می باشد، یشنهاد می شود برای القا حس گرما به فضا از متریال هایی با این قابلیت مانند موکت یا پوشش های چوبی استفاده شود.گام بعدی در بررسی پوشش های کف توجه به رنگ آنهاست که پیشنهاد می شود متناسب با سایر الملن های اتاق در نظر گرفته شود.

در نهایت در کنار تمام مطالب ذکر شده یکی از مهم ترین عوامل موثر در دکوراسیون داخلی اتاق های خواب هماهنگی بین عناصر مختلف به کار رفته در آن است بدین منظور بهتر است ابتدا سبک مورد نظرتان را انتخاب کنید سپس به طراحی دکوراسیون داخلی و انتخاب المان های مختلف آن بپردازید.