دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

طراحی داخلی اتاق خواب

اتاق خواب را باید سنگر مخفی و عزیز یک منزل بنامیم. محلی برای آسایش و تجدید قوای از دست رفته ی حاصل از کار و تلاش روزانه. به احتمال قریب به یقین هیچ فضایی از محیطِ داخلی یک منزل به اندازه ی اتاق خواب به شخصیت و روحیات یک فرد ورود پیدا نکرده و تاثیرگذار نمی شود.

اما خبر بد اینکه طراحی دکوراسیون و محیط داخلی یک اتاق خواب در زمره ی تخصصی ترین حوزه های طراحی داخلی قرار می گیرد و به هیچ وجه کار راحتی نیست. رنگ، پرده، الگو، کف، مبلمان، تخت و بسیاری دیگر از المان های حاضر در یک اتاق خواب تنها با هماهنگی هم یک محیط داخلی با کیفیت به وجود می آورند. اصطلاحا کافی است یکی از مولفه های طراحی داخلی از چارچوب اصلی خارج شده و تک پا بزند؛ آن گاه تمامی اتمسفر داخلی اتاق خواب از تعادل خارج شده و کار با مشکل مواجه می شود.

باری؛ در این مطلب سعی می کنیم در قالبی چکیده وار پرده از رخسار جادویی اتاق خواب برکشیم و راز به دست آوردن اسلوب مناسب طراحی داخلی را با هم مرور کنیم. به بندهای زیر توجه داشته باشید و آن ها را دنبال کنید.

چگونه و از چه طریقی ایده های ناب طراحی داخلی یک اتاق را دراختیار بگیرم؟

به سایت ما مراجعه کنید؛ کارشناسان ما نمونه کارهای خود به همراه آثار برجسته ی جهانی را در اختیار شما قرار می دهند. این کار یک فایده ی بزرگ دارد، در بین نمونه کارهای ما حتما فضایی مشابه با اتاق شما مشاهده خواهد شد و از این طریق آینده ی دکوراسیون خود بر مبنای طرح های اجرایی شده را پیش چشم خواهید دید.

در صورتی که علاقه داشته باشید ما مشتاقانه پذیرای حضور شما در محل دفتر مرکزی خواهیم بود؛ بی شک بررسی پروژه ی شما به صورت حضوری و رخ به رخ کیفیت بالاتری در اختیار شما قرار می دهد.

چه طرحی را انتخاب کنم؟

اصل طلایی طراحی داخلی دو نکته است، زیبایی شناسی و کارآیی، در نتیجه سراغ طرحی باشید که هم چشم نواز باشد و هم راحتی حداکثری شما را فراهم آورد. اگر بخواهیم مثال فوتبالی بزنیم باید بگوییم به دنبال تیمی باشید که هم زیبا فوتبال بازی می کند و هم جام قهرمانی را به خانه می برد.

قصد دارم خودم طراحی دکوراسیون اتاق را انجام دهم

در این صورت توصیه ما این است؛ قبل از خرید هر چیز ابتدا رنگ، نور، ارتفاع و فضای هندسی طرح خود را بشناسید. در صورتی که امکان دارد همه این مولفه ها را در حدی معقول و متعادل نگاه دارید. به عنوان مثال روشنایی باید به گونه ای باشد که اگر نیاز شد بتوان با شمع و چراغ آن را افزایش داد و در سمت مخالف بتوان آن را تا حد خیلی زیادی کم کرد. منظور این است که مولفه ها را تعدیل کرده تا هرگونه تغییر و انتخابی در آینده ی خرید وسایل و اشیا میسر باشد.

رنگ؟

توصیه ی کلی رنگ آبی و سبز است. این رنگ ها به طور کلی فضای مناسبی برای خواب فراهم می آورند. اما بسته به شرایط روحی و سلیقه ی شما می توان انتخاب های دیگری هم داشت که باید شرایط محیطی دکوراسیون خود را در نظر بگیرید.

توصیه ی نهایی ما این است که ابتدا سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس سراغ مولفه های یاد شده بیایید. انتخاب کفپوش، طرح پرده ها و نورآرایی بسته به سلیقه ی کلی شما(کلاسیک، مدرن، مینیمال و غیره) صورت می گیرد. اما در تمامی موارد متخصصان ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود، همین حالا با ما تماس بگیرید.