دفتر کار خانگی

دفتر کار خانگی

درمنزل کار می کنید؟ دفتر زیبای خود را داشته باشید

چند ایده برای طراحی دفاتر کار خانگی

اگر در منزل، اتاقی دارید که سریع به هم می ریزد و برنامه ی مشخصی برای استفاده از آن ندارید، جان می دهد برای ساختن یک دفتر زیبای خانگی. کافی است برای کاغذها و اسناد، محلی مشخص داشته باشید، وسایل الکترونیکی را مناسب ساماندهی کنید و آن چه می خواهید را گام به گام، به سادگی بیافرینید.

آن چه در اینجا فراهم آورده ایم، راهنمایی است برای دکورکردن دفترکار خانگی، به شیوه ای چشم نواز و کاربردی. برای چند سطر و تکنیک، با ما همراه باشید.

گنجه، قفسه و کمد، روی دیوار

تصویری که در بالا ملاحظه می کنید، از طریق اتصال ادوات روی دیوار پدید آمده. وقتی با محدودیت فضا مواجه هستیم، یکی از کاربردی ترین تکنیک ها، چیدن نگهدارنده ها دور و بر میز کار معرفی می شود. هم فضا را حفظ می کند و هم در راستای خواسته های کارفرما، محیط مد نظر او را پدید می آورد.

این کار (تصویر بالا) شبیه قرار دادن کابینت در آشپزخانه است، اما وقتی محدودیت ما از نظر فضا شدیدتر باشد و یا کاری که انجام می دهیم احتیاج به قفسه های بایگانی اسناد بیشتری داشته باشد، می توانیم شبیه به تصویر پایین، کار را سرتاسری پیش ببریم.

از ظرفیت دراورها استفاده کنید

معمولا وقتی کلان نگاه می کنیم، زیاد پیش می آید که از مدیریت فضاهای کوچک غافل شویم و نکات ریز را از قلم بیاندازیم. اما باید به خاطر داشت که یک طراحی مناسب، همه جانبه است و اگر می خواهد در دراز مدت، لذت، آسایش و رضایت شخص را به همراه داشته باشد، باید تمامی شئون را در برگیرد.

در همین راستا توصیه می کنیم علاوه بر این که جایگذاری قفسه ها را در کل زیر نظر دارید، به مدیریت و ساماندهی فضاهای کوچک مثل کشوها و دراورها توجه مبذول دارید. کلید طراحی با کیفیت، در زمینه ی دکوراسیون، در اختیار داشتن دید وسیع است.