طراحی داخلی اتاق نشیمن

جادوی طراحی داخلی اتاق نشیمن

اتاق پذیرایی و نشیمن از مهم ترین فضاها در خانه برای استراحت، آرامش، سرگرمی، تجمع خانوادگی، استقبال از مهمانان و بسیاری از اهداف دیگر می باشند.این فضا ها حد واسط بین جهان بیرون و فضاهای خصوصی خانه مانند اتاق خواب و حمام  هستند. در اصل ما بیشترین وقت خود را در این فضاها سپری می کنیم و اولین فضاهایی هستند که در معرض دید مهمانان قرار می گیرند ، بدین منظور توجه به نکات طراحی داخلی در این فضا ها بسیار مهم می باشد.

انتخاب و چیدمان مناسب مبلمان تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی و نشیمن دارد. بهتر است از مبلمان ساده با خوط صاف استفاده کنید و آنها را در نقطه ای کانونی با فاصله ای مناسب نسبت به یکدیگر قرار دهید.

اگر اتاق نشیمن و یا پذیرایی شما متراژ بالایی ندارد میتوانید از برخی المان هایی مانند آینه که فضا را بزرگتر نشان می دهند استفاده کنید همچنین استفاده از رنگ های روشن و سرد به دورتر نشان دادن سطوح و باز تر شدن فضا کمک می کند .اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری را دارید از کاغذ دیواری هایی با خطوط افقی و یا دارای طرح ساده استفاده کنید زیرا کاغذ دیواری های بافت دار فضا را کوچکتر نشان می دهند به علاوه توصیه می گردد از آن برای پوشش تمامی سطوح بپرهیزید و فقط یک یا دو دیوار خاص را با این متریال بیارایید.

در همراهی با عملکرد طراحی داخلی اتاق پذیرایی به عنوان یک فضای عمومی ، انتخاب مناسب پوشش کف بسیار حائز اهمیت می باشد . کفپوش این فضا ها به علت رفت و آمد زیاد باید از مصالح قابل شست و شو  مانند سنگ و سرامیک باشد به علاوه رنگ آن بسیار مهم می باشد استفاده از رنگ های تیره باعث شیک تر شدن فضا می گردد اما از طرفی فضا را کوچکتر نشان می دهد بدین منظور برای فضاهای کوچک توصیه نمی گردد.

عامل مهم دیگر در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی و نشیمن نورپردازی می باشد که باید باعث ایجاد فضایی آرام و راحت شود. قانون نورپردازی در اتاق پذیرایی و نشینمن قانون چهار گوشه است. یعنی اینکه از بین چهار گوشه اتاق باید حتما سه گوشه روشن باشد و یکی از این روشنایی ها باید روی یکی از اجزا یا وسایل خانه باشد.

در نهایت پیشنهاد می شود در انتخاب وسایلی چون پرده ، تابلو ها و وسایل تزیینی نهایت دقت خود را به کار گیرید زیرا تاثیر به سزایی در زیبایی دکوراسیون داخلی این فضا ها دارند.