طراحی داخلی آشپزخانه

جادوی طراحی داخلی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از فضاهای بسیار مهم در منازل می باشد که در سال های اخیر دگرگون شده و تبدیل به یک فضای زندگی جدید گردیده است. آشپزخانه ها فضایی چند منظوره و نماد مهمان نوازی و شیوه زندگی هستند که با توجه به شیوه و سبک زندگی افراد دارای شخصیت منحصر به فردی می باشند.بدین منظور توجه به طراحی  دکوراسیون داخلی این فضا بسیار حائز اهمیت می باشد. طراحی داخلی یک آشپزخانه خوب همیشه با انتخاب المان های مناسب نظیر وسایل خانگی، کانترها، میز و صندلی آغاز می شود.

وسایل خانگی مانند گاز، یخچال و ماشین ظرفشویی دارای ابعاد استانداردی هستند که قابل تغییر نمی باشند بدین منظور پیشنهاد می شود قبل از طراحی سایر قسمت ها به ابعاد و جانمایی این وسایل توجه نمایید  و سپس به طراحی کابینت های خود که فضای ذخیره سازی را تشکیل می دهند بپردازید. رنگی که برای کابینت های خود انتخاب می کنید تاثیر بسیار زیادی در زیبا سازی دکوراسیون داخلی این فضا دارد پیشنهاد می شود در صورت زیاد بودن تعداد کابینت ها در آشپزخانه، از رنگ ها و فرم های متعدد استفاده کنید و خود را گرفتار یک رنگ واحد برای همه کابینت ها نسازید به علاوه ایجاد تضاد رنگی بین صفحه پیشخوان، دیوارها و کابینت ها محیط متنوعی را به وجود می آورد تا بیننده احساس کسالت نکند هم چنین شما می توانید برای سطح بین کانتر و کابینت های فوقانی نوعی طراحی خاص را در نظر بگیرید مثلا می توانید از روش کاشی کاری به صورت طرح کاشی شکسته و یا کاشی های نقاشی شده طرح دار استفاده کنید. در کنار تمام مواردی که ذکر شد به نورپردازی این فضا نیز باید توجه ویژه ای کنید به گونه ای که هرسه نوع نورپردازی سقفی، کاربردی و تاکیدی را به طور همزمان داشته باشد یعنی باید دارای لوستر و یا چراغ سقفی در مرکز سقف، منابع نور در زیر کابینت های دیواری و هالوژن ها بر تاج بالای کابینت های دیواری باشد.

در نهایت تیم طراحان کوژ توصیه می کند به طراحی دکوراسیون داخلی این فضا به عنوان قلب خانه و نیز فضایی که افراد خانه ساعات نسبتا زیادی را درون آن سپری می کنند توجه ویژه کنید.