تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی

یک مطلب تخصصی، از تئوری رنگ ها چه می دانید؟

به چالش کشیدن رنگ قرمز، مقدورات و محدودیت ها

گاهی نیاز است که از سطح پوسته ی طراحی داخلی و دکوراسیون فراتر رویم و سر در جیب مراقبت، رازها و جریانات پشت پرده ی کار را زیر نظر بگیریم. ما ترند رنگ معرفی می کنیم، همچنین به مدل های مختلف استفاده از مولفه های دکوراسیون داخلی اشاره فراوان می کنیم. اما تا به حال این موضوع برای شما جالب شده است که چرا و به چه دلیل امسال رنگ بنفش مد شد و سال دیگری سبز یا هر رنگ دیگری.

هر رنگ و به طور کلی هر نقش و طرح، اثر و ارتباطی مخصوص با جان و جهان آدمی برقرار می کند، در نتیجه تحولات اجتماعی که تاثیر خود را بر فرد فرد افراد نشان می دهند، جوامع را به سمت و سوی مصداق های مختلف سوق می دهند.

ما جامعه شناس نیستیم و بنا نیست در آن حوزه ورود پیدا کنیم، اما سری به تئوری رنگ ها زده ایم و چکیده ای از ماهیت قرمز را بیان کرده ایم، ادامه ی مطالعه در این باب و تعمیم و همسان سازی شرایط را به عهده ی شما می گذاریم.

قرمز

قرمز رنگی است که امواج قدرتمند و با نفوذی دارد. این رنگ در کمترین زمان ممکن تاثیر خود را می گذارد و از این جنبه بی نظیر است. شاید به همین دلیل است که کودکان و نوجوانان در اولین روزهای کسب استقلال خود به سمت و سوی انتخاب رنگ های قرمز و مشتقاتش می روند. وقتی که با حجم قابل توجهی از قرمز مواجه می شویم ناخودآگاه ضربان قلب سر به آسمان می کشد، نفس به شماره می افتد و هیجان به اوج می رسد.

قرمز، فواید و مضرات

استفاده از رنگ قرمز شمشیر دولبه است. در زیر نشان داده ایم که چه ویژگی های مثبتی می تواند ایجاد کند و چه محدودیت های اجرایی دارد.

فواید

قرمز نمادی است از قدرت، توان فیزیکی و جنب و جوش، شور و شوق، جذابیت های جنسی، انرژی و توان و انعطاف.

مضرات

قرمز توامان که پر است از ویژگی های مثبت، همچنین ترس و خطر و اضطراب، مرگ، افراط و خشم را نمایندگی می کند.

قرمز در طراحی داخلی دکوراسیون

چگونگی به کار گرفتن قرمز و خلق زیبایی دکوراسیون، هنر بی چون و چرای یک طراح داخلی چیره دست است. اگر برایتان جالب است باید بگوییم که نمونه هایی وجود دارد که حتی آرام ترین اتاق های خواب با این رنگ به وجود آمده اند، برایتان جالب است؟ با ما تماس بگیرید.