دکوراسیون داخلی شرکت

ایده هایی ناب برای طراحی داخلی یک دفتر کارِ نقلی

طراحی فضاهای کاری به دلیل ماهیت منحصر به فردی که دارند کاری است چالش برانگیز. این امر سخت، دشوار و حساس می شود اگر در پروژه ای محدودیت فضا هم وجود داشته باشد. مبلمان کجا باشد؟ میزهای کاری به شکل قرار بگیرند؟ صندلی ها چه طور؟

برای یک تیم طراحی کارکشته و باتجربه اما اوضاع تفاوت می کند، هر چه پروژه سخت جانی کند، پیشبرد اهداف و رساندن کار به سر منزل مقصود دلچسب تر می شود. اموری از این دست در طول تاریخ معاصر طراحی همواره زمینه ساز خلقی سبک های جدید شده اند و این خلاقیت معمار و طراح بوده است که پیروز نبرد بوده.

برای مثال تصویر بالا را نگاه کنید؛ فضایی که در نگاه اول کاملا پرت و بی استفاده به نظر می رسد با کمی ذوق و فنِ طراحی بدل به محلی بی نظیر برای مطالعه و پژوهش شده است. کنجی نقلی که جان می دهد برای کار و فعالیت به دور از شر و شور دنیا. با ما همراه باشید؛ با هم چند نمونه طراحی داخلی دفتر کار را بررسی خواهیم کرد.

کمد در نقش دفتر کار

تصویر بی نظیر بالا هنرِ Clare Stevenson و Claire Sa از تیم طراحی De Rosee Sa است. پروژه در غرب لندن اجرا شده و در تقاطعِ آشپزخانه و تراس منزل، یک دفتر کار خانگی ایجاد شده است. بی هیچ اغراقی همین فضای چند متر مکعبی را باید کانون و تلاقی ایده های ناب طراحی و معماری دانست. کافی است صندلی خود را داخل قرار دهید و درب کمد را ببندید؛ دفتر کار شما ناپدید می شود و با گشودن همان در، دوباره سر کار می روید.

طراحی یک دفتر کار در پاگرد

کار فوق اثر هنرمندانه یJonathan Delafield Coo است. دلیل انتخاب این اثر توسط ما، زنده کردن فضای بی استفاده ی  بین طبقه ی اول و دوم است(بعد از پله ها و قبل از ورود کامل به فضای طبقه ی دوم). طراح داخلی ما یک دفتر کار دو نفره ی بی نظیر خلق کرده که نمی توان ایرادی به کارش گرفت. نورگیر عالی، تزیین هنری فوق العاده با تابلوهایی ارزشمند و طراحی هوشمندانه ی میز و صندلی که با چوب به کار رفته در محیط داخلی منزل همخوانی دارد.

خلق زیبایی در اوج سادگی

تا به حال فضای زیر پله فکر کرده اید؟ ظرفیت بی نظیری که این ناحیه از منزل برای تبدیل شدن به یک دفتر کار دارد ستودنی است. در صورتی که در منزل یا دفتر کار خود با کمبود فضا و اتاق مواجه هستید و زیر پله دارید، درنگ نکیند، می توان یک دفتر در این فضا ایجاد کرد که نه تنها بد صورت نیست، بلکه کار کنان برای دراختیار گرفتنش سر و دست خواهند شکست.

 

نمونه های شاهکار طراحی دکوراسیون داخلی از این دست بسیارند. اما موضوع شبیه ضرب المثل ایرانی است که وقتی معما حل می شود آسان به نظر می رسد. وقتی با نگاهی آموزش ندیده به فضاهای داخلی می نگیریم چیز دندان گیری به ذهنمان نمی رسد، اما کافی است در دیده ی یک طراح داخلی بنشیم و آن موقع است که جان و جهانمان می شود ایده و خلاقیت. در صورتی که سر و کارتان به طراحی داخلی دفتر کار در فضاهای نقلی افتاد یا به هر دلیلی به این حوزه از طراحی داخلی علاقه مندید خوشحال می شویم که گپ و گفتی داشته باشیم. همین حالا با ما تماس بگیرید.

http://www.houseandgarden.co.uk/gallery/restored-georgian-house-in-somerset